MojAndroid

Podľa posledných informácií by mal americký gigant Apple pracovať na novom iPhone. Konkrétnejšie pôjde o iPhone SE 4. generácie. Doteraz sa tento modelový rad vyznačoval zastaralejším dizajnom s Touch ID. Ten nevyzerá vyslovene zle – faktom je, že sa páči viacerým ľuďom aj dnes aj napriek už veľmi zastaralému vzhľadu. Čo teda nový lacnejší iPhone podľa dostupných informácií prinesie? Téme sa venoval web Phone Arena.

iPhone SE 4. generácie by mohol mať obrovský potenciál

Apple by sa mal v ďalšej iterácii zbaviť skeneru odtlačkov prstov pod displejom a zúžiť rámčeky v okolí displeja pre dosiahnutie modernejšieho vzhľadu. Výrazný výrez pre predné senzory však zostane. Pôjde o výkonného zabijaka vlajkových lodí, ktorý možno narobí problémy aj niektorým Android alternatívam. Myslíme si však, že Apple sa nechystá nasadiť ProMotion displej s vyššou obnovovacou frekvenciou.

Odhadovaný dizajn iPhonu SE 4. generácie
Odhadovaný dizajn iPhonu SE 4. generácie | Zdroj: PhoneArena.com

Takáto obrazovka je už samozrejmosťou aj v prípade poniektorých lacnejších telefónov pod 200 eur z Android segmentu. Aby Apple mohol vytvoriť skvelý iPhone za málo peňazí, bude sa musieť zbaviť výhod, ktoré nepovažuje úplne každý za potrebné. Spadá sem napríklad teleobjektív s viacnásobným optickým priblížením, optická stabilizácia obrazu, MagSafe či spomínaný ProMotion displej pre plynulejší zážitok z používania.

Dočkáme sa blízkej podobnosti so starším modelom iPhone Xr?

Pokiaľ ide o vzhľad, iPhone SE nikdy nevyzeral ako zabijak vlajkových lodí. Bol skôr inšpirovaný dizajnom zo starších iPhonov, takže prinášal nostalgický dizajn. V dnešnej dobe je to ale celkom nevýhoda, keďže každý telefón vyzerá oproti súčasným iPhonom SE o poriadny kus modernejšie. Dôležitý je aj pomer displeja k prednej strane. Z tohto pohľadu súčasné “SE-čko” jednoznačne zaostáva. Súčasné predpoklady, ako bude novinka vyzerať, veľmi silno pripomínajú iPhone Xr. Vyzerá takmer identicky.

Odhadovaný dizajn iPhonu SE 4. generácie
Odhadovaný dizajn iPhonu SE 4. generácie | Zdroj: PhoneArena.com

V jeho útrobách by sa mal ukrávať čipset zo súčasných iPhonov, teda Apple A16 Bionic s podporou pre 5G. Vzadu bude umiestnený jeden 12 MP snímač a na príležitostné “selfies” bude musieť postačiť 7 MP fotoaparát na prednej strane. Batéria by mala mať kapacitu 3000 mAh s podporou pre 20 W nabíjanie. Hovorí sa aj o možnosti 7,5 W bezdrôtového nabíjania (bez MagSafe).

Odhadovaný dizajn iPhonu SE 4. generácie
Odhadovaný dizajn iPhonu SE 4. generácie | Zdroj: PhoneArena.com

Príde pravdepodobne vo verziách so 64, 128 256 GB interného ukladacieho priestoru a so 4 GB operačnej pamäte. Potešiť má aj certtifikácia odolnosti voči vode a prachu IP67. Ak by ste očakávali, že Apple predstaví iPhone SE 4 ešte do konca tohto roka, respektíve v priebehu toho budúceho, budete na omyle. Jeho oficiálne predstavenie sa očakáva na jar 2024. Tak čo, uvažovali by ste o jeho kúpe?

iPhone 13 Pro a iPhone SE (2022)
Samsung Galaxy A53 vs iPhone SE (2022) | Zdroj: Tomáš Kanálik

iPhone SE (2022)

Náš tip
Toto sú najpoužívanejšie heslá. Ak nejaké z nich používate aj vy, mali by ste ho zmeniť

22.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+