MojAndroid

Spoločnosť Apple už onedlho predstaví ďalší cenovo dostupný iPhone SE, pričom pravdepodobne pôjde o prvý lacný iPhone s podporou 5G. Analytici spoločnosti JP Morgan odhadujú, že nový smartfón nezaujme len fanúšikov značky Apple, ale že má potenciál prilákať aj obrovské množstvo Android používateľov. Téme sa venovala agentúra Reuters.

Konkrétne by šlo o používateľov zariadení strednej triedy, kde v súčasnosti dominujú výrobcovia Samsung, Xiaomi alebo Huawei. Prechod ku konkurencii by podľa analytika Samika Chatterjeea mohlo zvážiť 1,4 miliárd z nich. Ide o nesmierne veľké číslo vzhľadom na to, že v súčasnosti je aktívnych približne 3 miliardy Android zariadení s Google službami.

Koľko používateľov by prechod ku konkurencii naozaj zvážilo?

Otázkou však zostáva, koľkí z nich by kúpu nového iPhonu SE naozaj zvážili a koľkí by si ho aj skutočne kúpili. Predpovede týkajúce sa predajov predchádzajúcich SE modelov tiež očakávali úžasné výsledky, no v skutočnosti neprilákali veľké množstvo Android používateľov. A niet sa čomu čudovať. Na trhu je viacero cenovo dostupných smartfónov s Androidom, ktoré ponúkajú nadupané špecifikácie.

iPhone SE 2020
Apple iPhone SE 2020 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Apple iPhone SE 2020

Pekný AMOLED displej, veľká batéria, výkonný procesor či podpora 5G už dávno nie sú dostupné len v prémiových modeloch. Zatiaľ nevieme, čo nový iPhone SE 2022 prinesie, no jeho predchodcovia v tejto oblasti zaostávali. iPhonom teda zostáva len dlhá softvérová podpora, systém s jednoduchým ovládaním a premakaný ekosystém. Na prechod veľkej skupiny používateľov Androidu to však asi nebude stačiť, keďže tieto benefity mali aj minuloročné SE modely.

Náš tip
Najvýkonnejší Snapdragon 8 Gen 1 v benchmarkoch potrápil aj Apple A15
16.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+