MojAndroid

V posledných týždňoch sa hovorí o tom, že Európska Únia oficiálne prinúti spoločnosť Apple, aby začala používať vo svojich zariadeniach štandardný USB-C konektor. Podľa portálu TheVerge sa už na internete objavil aj prvý iPhone s týmto konektorom. Nepochádza však z dielne spoločnosti Apple. Stojí za ním študent robotického inžinierstva Ken Pillonel.

Študent mal prototyp konektora hotový už v máji

Ten umiestnil do zariadenia Apple iPhone X funkčný port USB-C, ktorý umožňuje smartfón nabíjať a prenášať údaje cez USB-C namiesto štandardného Lightning portu. Pillonel strávil na tomto projekte mesiace svojho voľného času a spotreboval veľa USB-C a Lightning nabíjacích káblov, aby sa dostal k svojmu konečnému cieľu. Už v máji vytvorila jednoduchý prototyp rozhrania, ktorý umožňoval nabíjanie batérie iPhone cez port USB-C.

Foto: TheVerge

Bohužiaľ bol príliš veľký a nemohol ho umiestniť do tela smartfónu, takže ďalšou fázou bola minimalizácia potrebných prvkov. Pomocou reverzné inžinierstva štandardného konektora C94 spoločnosti Apple vytvoril svoj vlastný flexibilný PCB dizajn, ktorý sa nakoniec zmestil do zariadenia. Pillonel odhalil svoje riešenie v záverečnom videu projektu, ktorý uverejnil na YouTube na začiatku týždňa.

Video tiež ukazuje, ako sa Apple iPhone X s USB-C nabíja a prenáša údaje. Nie je jasné, či Pillonel plánuje zverejniť podrobnosti o svojom vlastnom flexibilnom PCB dizajne, aby sa o úpravu mohli pokúsiť ostatní. Už predtým urobil úpravu držiaka do auta pre Samsung Galaxy Fold, aby bezdrôtová nabíjačka spoločnosti Xiaomi mohla fungovať aj s týmto skladacím smartfónom

Náš tip
AppGallery Code 2021: Poznáme najlepšie slovenské aplikácie a výhercu Huawei Mate 40 Pro
14.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+