MojAndroid

Posledný štvrťrok je v každom roku veľmi zaujímavý. Vianočné obdobie je prirodzeným stimulom pre nakupovanie zariadení rôzneho druhu a smartfóny nie sú výnimkou. Začiatkom ďalšieho roka je tak skvelá príležitosť analyzovať nákupné rozhodovania používateľov. To spravila aj iniciatíva Consumer Intelligence Research Partners, ktorá vyspovedala 500 nových majiteľov iPhonov.

Náš tip
iPhone 7: Nový dizajn, fotoaparát, procesor a množstvo ďalšieho

iphone-7

Podľa prieskumu si 40 % opýtaných vybralo iPhone 7, kým 32 % siahlo po modeli iPhone 7 Plus. Zvyšok tvoria majitelia predchádzajúcich generácií smartfónu. Veľmi zaujímavé sú ale aj počty používateľov, ktorí predtým vlastnili zariadenie so systémom Android. Vlani bol počet takýchto majiteľov iPhonov na úrovni 14 % a v súčasnosti sa dostal na veľmi podobných 15 %. Ak ale vezmeme do úvahy aj tých používateľov, ktorí predtým nemali smartfón, zistíme, že až 81 % súčasných majiteľov najnovšej generácie iPhonov vlastnilo smartfón od Apple aj predtým.

Ako to už ale pri takýchto prieskumoch býva, je potrebné ich brať s rezervou. V prvom rade, nové iPhony sa predávajú iba od jesene. Je logické, že ešte do Vianoc po nich siahnu najmä najväčší fanúšikovia Apple. Je preto možné, že počet prišelcov z platformy Android v priebehu roku ešte narastie. Druhým dôležitým faktorom je vzorka opýtaných. 500 používateľov skutočne nie je dosť na také podrobné štatistiky a otázky, akými disponovala táto anketa. Dáva nám ale aspoň približný pohľad na to, ako sa mení situácia na trhu so smartfónmi.

Zdroj: CIRP via Pocketnow

20.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+