MojAndroid

Že to ide ukázal cestovateľ Scotty Allen, ktorý si svojpomocne poskladal celý iPhone 6S. Dokázal to vďaka náhradným alebo recyklovaným dielom, ktoré nakúpil v Číne. Celkovo ho diely vyšli síce na 1000 dolárov, no to čo z nich použil je hodné nanajvýš 300. Problematickou bola predovšetkým základná doska s funkčným snímačom odtlačkov prstov, ktorý Apple zabezpečuje a pevne viaže ku konkrétnemu čipu Apple A9. Tú sa mu však nakoniec tiež podarilo zohnať v Číne, pričom dokonca bola ešte aj v záruke.

TIP: Tento chlapík neprestáva udivovať. Po iPhone si teraz poskladal vlastný Android smartfón

Zohnať zvyšné komponenty bolo už iba otázkou času a peňazí. K základnej doske sa pripojil displej, batéria a ostatné súčasti. Scotty potom elektroniku vložil do kovovej konštrukcie. Niektoré časti musel síce demontovať z väčších celkov, no nakoniec sa mu podarilo skompletizovať všetky súčiastky a komponenty a vytvoril si vlastný a najmä funkčný iPhone 6s. Ako to celé prebiehalo zdokumentoval aj vo videu.

15.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+