MojAndroid

Samsung Galaxy S7 je jedným z najočakávanejších zariadení tohto roka a je tiež veľmi pravdepodobné, že znovu pôjde o jeden z najpopulárnejších smartfónov, ktoré tento rok na trhu uvidíme. Už tradične sa telefón porovnáva s konkurenciou, ktorou je v tomto prípade najaktuálnejší iPhone 6s Plus. Pre mnohých používateľov je vlajková loď Samsungu stelesneným toho najlepšieho, čo Android v súčasnosti ponúka, a tak sa porovnania medzi Samsungom a Apple často stávajú, aj keď možno neprávom, porovnaním medzi dvomi platformami. V najnovšom teste ale okrem dvoch vlajkových lodí najväčších výrobcov smartfónov na svete vidíme aj ďalšie dva výkonné Android telefóny, ktoré iba dotvárajú obraz o tom, aký je medzi zariadeniami rozdiel.

Aby sme ale veci uviedli na pravú mieru, tento a ani žiaden ďalší bežný test nemôže byť dostatočne objektívny. V tomto konkrétnom prípade bola na každom zariadení vykonaná séria operácií, ktorá sa skladala z otvárania rôznych aplikácií a načítania ich obsahu. Bol meraný celkový čas, ktorý bol potrebný na ukončenie poslednej aplikácie a návrat k stopkám, kedy bol čas zastavený. Pre dosiahnutie čo najvyššej miery objektivity boli na smartfónoch obnovené výrobné nastavenia, neboli nainštalované žiadne extra aplikácie (okrem tých, ktoré hrali rolu v teste) a nebola vložená žiadna SIM karta. Samozrejme, všetky zariadenia boli pripojené k rovnakej Wi-Fi sieti so stabilným internetovým pripojením.

Náš tip
Vodné chladenie v Galaxy S7 neobsahuje takmer žiadnu kvapalinu | VIDEO

Na konci sa ukázalo, že vlajková loď Samsungu zaostala za iPhonom o takmer 18 sekúnd, čo pri celkovom trvaní testu na úrovni približne dvoch minút nie je vôbec zanedbateľný čas. iPhone mal skutočne veľký náskok aj pred ďalšími dvomi smartfónmi – Motorla Moto X Pure Edition a Nexus 6P, ktoré nestačili ani na najnovšiu vlajkovú loď od Samsungu. Samozrejme, ani tento test nie je úplne objektívny, keďže iPhone 6s Plus ponúka Full HD rozlíšenie, zatiaľ, čo ostatné telefóny zahrnuté v teste majú QHD displeje. Ak si aj odmyslíme tento fakt, rýchlostný rozdiel je stále pomerne veľký, no nemusí nutne znamenať, že iPhone je vo všetkých prípadoch rýchlejšie zariadenie. Známy YouTuber Austin Evans postavil do ringu práve dve aktuálne vlajkové lode Samsungu a Apple, pričom Galaxy S7 bol vo väčšine testov rýchlejší, čo si môžete pozrieť na videu nižšie.

Čo si z týchto testov môžeme zobrať? Jednoducho to, že oba telefóny majú svoje prednosti v niečom inom, no pokiaľ nevykonávate jednu činnosť neustále dokola (otváranie/zatváranie aplikácií, exportovanie videa,…), tak rozdiely sa budú u každého používateľa prejavovať inak a budú závisieť od toho, ako svoje zariadenie používate a ktoré funkcie využívate častejšie a ktoré zriedkavejšie. Hoci nám takéto testy o reálnom výkone zariadenia povedia viac ako iba tabuľky so špecifikáciami, skutočné rozdiely sa u každého z nás môžu prejaviť inak.

Zdroj YouTube 1, 2 via Cult of Android

7.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+