MojAndroid

Či ste fanúšikmi Android zariadení alebo nie, musíte spolu s nami uznať, že Apple robí výborný hardvér. Najmä pri iPhonoch 5 a 5S je konštrukcia naozaj odolnou a pre mnohých ponúka aj ideálne rozmery. Problémom je ale systém iOS, ktorý mnohým priaznivcom Androidu (vrátane mňa) vôbec nevyhovuje. Akýmsi alternatívnym riešením by tak mohol byť iPhone 5S s Androidom L. A presne taký smartfón sa podarilo rozbehať študentom na University of Michigan.

Celý tento projekt má úspešný koniec, aj keď na jeho spustenie potrebovali študenti a výskumníci jeden malý “trik”. Systémové súbory Androidu L nie sú uložené priamo v iPhone 5S kvôli nekompatibilite s hardvérom, ale systém ich načítava zo vzdialeného servera. iPhone 5S je tak závislý na pripojenie k internetu a latencia spôsobená načítavaním dát zo servera sa prejavila aj na rýchlosti celého systému. Ako zábavka je však táto kombinácia vhodná, pričom je pre viacerých splnením tajného sna. Priznajte sa, chceli by ste iPhone 5S s Androidom? :-)

Zdroj: CultOfAndroid

30.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+