MojAndroid

Vo svete tabletov okrem dominancie spoločností ako Samsung a Apple existujú aj spoločnosti, ktoré môžu konkurovať týmto dvom značkám. V poslednom čase sa stávajú fenoménom tablety so 7 palcovou uhlopriečkou a medzi 10 palcovými zariadeniami kraľuje vysoké rozlíšenie displejov, kde sa objavuje nová konkurencia v podobe tabletov z Číny.

Medzi konkurenciu s rozlíšením displejov 2560 x 1600 bodov tzv. retina displeje, sa zaraďujú najnovšie zariadenia s označením Cube U9GT 5 a Chuwi V99. Sú to exotické názvy dvoch zariadení, ktoré k nám prichádzajú z Číny a prinajmenšom môžu konkurovať vyspelým spoločnostiam v dvoch faktoroch: displej a cena.

Oba tablety patria do skupiny 10 palcových zariadení, ktoré prinášajú retina rozlíšenie displejov, aj napriek tomu, že je to označenie prislúchajúce spoločnosti Apple.

Chuwi V99 je tablet v cene 289,99 amerických dolárov (225 €) s 9,7 palcovým displejom s rozlíšením 2048 x 1536 bodov  s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich. Súčasťou zariadenia je procesor s dvoma jadrami Cortex A9 s taktovaním 1,6 GHz Rockchip RK3066, 1 GB pamäte RAM, 16 GB vnútornej pamäte, 2 megapixlovými fotoaparátmi, podporou MicroSD kariet, Bluetooth, WiFi a batériou s výdržou až 10 hodín. Zakúpiť si ho môžete v obchode PandaWill, ktorý však nepatrí k tým s dobrou povesťou, takže objednávka z neho môže byť doslova lotériou.

Ďalším zariadením je tablet U9GT Cube 5, taktiež s displejom 9,7 palca veľkým a rozlíšením 2048 x 1536 bodov. Predbežné objednávky je možné uskutočniť od 18. do 30 októbra a cena sa pohybuje na úrovni 265,99 amerických dolárov (206 €). Medzi najdôležitejšie parametre patrí procesor s dvoma jadrami Cortex-A9 s taktovaním 1,6 GHz, 1 GB RAM,  16 GB vnútornej pamäte, podpora MicroSD kariet.

Samozrejme, pri lacných tabletoch s istým vyskakujúcim parametrom, v tomto prípade displej, je otázna kvalita celého tabletu. Ľahko sa totiž môže stať, že lacný tablet vám začne v rukách „podliehať skaze“.

Zdroj, foto: Cube Tablet, Panda Will, LiLiputing

11.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+