MojAndroid

Iowa je vo svetovom merítku veľmi vyspelým štátom. Mladí vodiči vo veku od 14 rokov smú (po súhlase zákonného zástupcu) šoférovať samostatne motorové vozidlo a po novom na to nepotrebujú ani klasický vodičský preukaz. Tamojšie ministerstvo dopravy totižto schválilo vydanie novej mobilnej aplikácie, ktorá bude slúžiť ako digitálny preukaz pre všetkých vodičov. Aplikácia bude mať hodnotu klasického ID preukazu a bude chránená heslom používateľa. Jej vydanie je naplánované na začiatok budúceho roka, avšak je otázne, či ministerstvo stihne splniť tento časový harmonogram. Momentálne sa totižto potýka s viacerými nedostatkami a problémami.

b9315421125z-1_20141208190537_000_ga09bs0br-1-0

Jedným z najväčších problémov pre vodičov zo štátu Iowa je fakt, že by policajti mohli prehliadať iný obsah ich zariadenia, keď sa vodič preukáže digitálnym vodičákom. Ministerstvo tak plánuje zamknúť obsah aplikácia na hlavnej obrazovke a krok späť ošetriť rovnakým heslom, aké bude potrebné na spustenie aplikácie. Otázky padajú aj na bezpečnosť samotnej aplikácie, šifrovanie údajov a riešenie v prípade straty, či vybitého telefónu, ktorý by vodičom mohol spôsobiť problémy. Všetci si totižto môžu vybrať, či chcú klasický vodičský preukaz alebo len jeho digitálnu podobu. Uvidíme, ako sa táto technológia usadí v praxi a ak bude úspešná, tak môžeme spoločne podať návrh do našich poslaneckých radov :-)

Zdroj: TechCrunch

15.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+