MojAndroid

Najnovšia správa spoločnosti Blancco Technology pojednáva o spoľahlivosti jednotlivých mobilných operačných systémoch na trhu. Na mušku si zobrala dvojicu tých najpopulárnejších - Android a iOS. A čo spoločnosť z diagnostického testovania miliónov smartfónov zistila?

Podľa správy sa v druhom kvartáli zdvojnásobil počet iPhonov, ktoré mali problémy s výkonom resp. dochádzalo k nim k pádom aplikácií alebo k iným problémom. V rovnakom období predchádzajúceho kvartálu, malo rovnaké symptómy "len" 35% zariadení s Androidom. Ide vôbec o prvýkrát v histórii, kedy iOS podľa týchto meraní, spôsobil viac problémov ako googlovský OS.

Najviac problémovým bol iPhone 6. Až 29% z nich v priebehu testov zlyhalo, čo platí aj pre 23% kusov iPhonu 6s a 14% iPhonu 6s Plus. Na druhej strane sa najviac problémov objavilo na zariadeniach Samsungu. Až 26% zlyhaní bolo zaznamenaných práve na smartfónoch tejto značky. Druhé miesto prebrali čínsky výrobcovia Lenovo a LeTV. Motorola skončila na tretej priečke. Najproblematickejšími smartfónmi boli Le 1S (10%), Le 1S Exo (7%), ako aj Lenovo Vibe K5 Plus (6%), Vibe P1m (4%) a K3 Note (4%).

fa-a

Až 11 % iOS zariadení malo problémy s pripojením na WiFi, 4% s používaním headsetu a rovnaký počet aj s mobilným internetom. Na Androide sa najčastejšie objavovali chyby spojené s používaním fotoaparátu a nabíjaním batérie (10%), dotykového displeja (7%), mikrofónu a reproduktorov (5%).

Správa spoločnosti tiež uvádza, že až 50% smartfónov s iOS, ktoré prešli testom, malo problémy so zamŕzaním aplikácií. Pri operačnom systéme od Google to bolo už len 23%. Na iPhonoch padali najviac aplikácie Snapchat (17%) a Instagram (9%). Na Androide to boli Google Play Services, Google kontakty, fotky a nadstavba TouchWiz Home.

Zdroj: Phonearena

26.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

9 odpovedí na “iOS bol v 2Q 2016 menej spoľahlivý ako Android”

  1. “Na Androide to boli Google Play Services, Google kontakty, fotky a nadstavba TouchWiz Home.”
    inymi slovami,”super odladeny” touchwiz sposobuje tak velke mnozstvo padov/zamrzani ze sa objavuje aj v statistikach,spomedzi vsetkych aplikacii takze sa da ratat o cistej statistike a nie o tom ze “najviac telefonov ma samsung”,pretoze najviac telefonov s android ma GPServices a Gkontakty a touchwiz sa umiestnil hned za nimi

  2. Ani Iphone nie je ziaden zazrak, stretol som sa uz s vela padmi aplikacii…cize nie len Android mrzne… Jedine co dokaze Iphone navyse je rychlejsie spustanie aplikacii vdaka OS. Primarne mam S7 a ziadny pad Touchwizu som este od marca nezazil. 2x mi sekla jedine aplikacia od facebooku po niektorej aktualizacii na cca 15 sec, ale telefon frcal normalne akurat FB bol zaseknuty. Vsetko fici na S7 ako ma. Bohuzial sa mi stalo nedavno ze original nabijacka mi zhorela a odpalila aj nabijaci konektor na telefone- uznana zaruka. Ale to sa zial stava casto s 2A nabijackami ci uz na Iphone alebo Androide.

    • čítaš po sebe čo píšeš ? pady aplikácií ako je aj tu v tomto článku nemá nič spoločné z iOS ani androidom,je ti chyba aplikácii ako si sám zistil na facebooku apke,ale že by spadol iOO to som ešte nevidel , žial Android sa reštartuje sam od seba sám a velmi rad
      a dalej nabíjačka, ano iPhone sa nabíja dlho,pretože je len 1A nabíjačka,ani sa nečudujem že to začína ludom horieť ,micro USb alebo USB-C je také maličké, že tie prúdy a napätia, ak to pravidelne nečistíte, časom budú mať z nečistotami či “elektro” hrdzou na kontaktoch problém a vtedy to začne horieť v pohode

Pridaj komentár

+