MojAndroid

Najnovšia správa spoločnosti Blancco Technology pojednáva o spoľahlivosti jednotlivých mobilných operačných systémoch na trhu. Na mušku si zobrala dvojicu tých najpopulárnejších – Android a iOS. A čo spoločnosť z diagnostického testovania miliónov smartfónov zistila?

Podľa správy sa v druhom kvartáli zdvojnásobil počet iPhonov, ktoré mali problémy s výkonom resp. dochádzalo k nim k pádom aplikácií alebo k iným problémom. V rovnakom období predchádzajúceho kvartálu, malo rovnaké symptómy “len” 35% zariadení s Androidom. Ide vôbec o prvýkrát v histórii, kedy iOS podľa týchto meraní, spôsobil viac problémov ako googlovský OS.

Najviac problémovým bol iPhone 6. Až 29% z nich v priebehu testov zlyhalo, čo platí aj pre 23% kusov iPhonu 6s a 14% iPhonu 6s Plus. Na druhej strane sa najviac problémov objavilo na zariadeniach Samsungu. Až 26% zlyhaní bolo zaznamenaných práve na smartfónoch tejto značky. Druhé miesto prebrali čínsky výrobcovia Lenovo a LeTV. Motorola skončila na tretej priečke. Najproblematickejšími smartfónmi boli Le 1S (10%), Le 1S Exo (7%), ako aj Lenovo Vibe K5 Plus (6%), Vibe P1m (4%) a K3 Note (4%).

fa-a

Až 11 % iOS zariadení malo problémy s pripojením na WiFi, 4% s používaním headsetu a rovnaký počet aj s mobilným internetom. Na Androide sa najčastejšie objavovali chyby spojené s používaním fotoaparátu a nabíjaním batérie (10%), dotykového displeja (7%), mikrofónu a reproduktorov (5%).

Správa spoločnosti tiež uvádza, že až 50% smartfónov s iOS, ktoré prešli testom, malo problémy so zamŕzaním aplikácií. Pri operačnom systéme od Google to bolo už len 23%. Na iPhonoch padali najviac aplikácie Snapchat (17%) a Instagram (9%). Na Androide to boli Google Play Services, Google kontakty, fotky a nadstavba TouchWiz Home.

Zdroj: Phonearena

26.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+