MojAndroid

HTC Vive™ dnes oznámilo rozšírenie programu pre podporu začínajúcich spoločností v oblasti virtuálnej reality Vive X. Londýnska pobočka, ktorú bude riadiť Dave Haynes, sprostredkuje európskym startupom nie len finančnú podporu, ale tiež “know-how.” Zároveň bude fungovať aj ako hub, ktorý prepojí VR a AR spoločnosti z celého kontinentu. Londýn sa tak zaradí medzi Taipei, Peking, Shenzhen, San Francisco a Tel Aviv, kde bol program Vive X dostupný v posledných dvoch rokoch.

Náš tip
HTC Vive ukáže svet OASIS z očakávaného filmu Stevena Spielberga Ready Player One

HTC Vive a Vive X

Dave Haynes si prináša skúsenosti z fondu Seedcamp. Tam viedol investície do spoločností SplashVR a TheWaveVR. Podieľal sa aj na založení prvého britského programu pre virtuálnu a rozšírenú realitu Augmentor. So startupmi má skúsenosti predovšetkým z doby, kedy riadil obchodný rozvoj berlínskej spoločnosti SoundCloudZáujemcovia o spoluprácu s HTC Vive v rámci programu Vive X môžu podávať prihlášky na nasledujúcom odkazeViac informácií o programe si môžu vývojári prečítať priamo na webe Vive X.

„Vive X je najaktívnejším investičným programom v oblasti virtuálnej a rozšírenej reality. V priebehu svojej existencie podporil už viac ako 80 projektov a bude nám potešením podporiť aj európské startupy,“ – hovorí Marc Metis, globálny riaditeľ programu Vive X v HTC Vive. „Veríme, že vývojári dokážu s našou jedinečnou podporou priniesť svetu ďalšiu vlnu skvelého obsahu, služieb či hardvéru.“

Najzaujímavejšie projekty s podporou Vive X

Neurable je spoločnosťou, ktorá vyvíja rozhranie medzi ľudským mozgom a počítačom. Toto rozhranie je výsledkom implementácie najnovších poznatkov z oblasti neurovedy a strojového učenia. Umožňuje zároveň ovládanie virtuálnej reality len prostredníctvom vašej myšlienky.

Nanome se venuje vývoju softvéru pre vedecké využitie, ktorý umožňuje spoluprácu vo virtuálnej realite. Prináša manipulovanie s objektmi na molekulárnej úrovni a tiež riešenie zložitých matematických problémov v priestorovej simulácii.

CALA ponúka softvér pre módnych návrhárov. Nielen, že im umožní premeniť ich nápady na módne kusy od prvého náčrtu až po produkčné a finálne strihy, navyše umožňuje ich zákazníkom snímanie postavy pomocou AR technológie a inteligentného telefónu. Tí následne jednoducho odošlú svoje namerané dáta a môžu čakať na šaty ušité presne na mieru.

Configreality rozumie ľudskému vnímaniu priestoru a vytvorilo algoritmus, ktorý dokáže používateľov virtuálnej reality v uzavretej miestnosti presvedčiť, že sa prechádza v neobmedzene veľkých priestoroch.

31.3.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+