MojAndroid

Smartfón Xiaomi Mi Play nieje jediné prekvapenie, ktoré si čínsky výrobca Xiaomi počas sviatkov pripravil pre zákazníkov. V obchode Google Play sprístupnil internetový prehliadač Mint Browser. Ten je odľahčenou verziou internetového prehliadača, ktorý poznajú majitelia smartfónov Xiaomi z prostredia nadstavby MIUI. Dostupný je pre všetky zariadenia so systémom Android Os 4.4 a vyšším.

Spoločnosť Xiaomi sa snažila, aby bol jej internetový prehliadač nenáročný na hardvér. Z toho dôvodu má Mint Browser minimalistický dizajn, ktorý pripomína Materiál dizajn od Googlu. Používateľské rozhranie je rovnaké ako u iných prehliadačoch. Hore nájdeme lištu pre zadanie URL adresy a dole navigačnú lištu s klasickými navigačnými tlačidlami, prepínaním medzi otvorenými tabmi a prístupom do Nastavení. Nechýbajú klasické funkcie ako Záložky, História, Zdieľanie stránky, Inkognito mód, Nočný mód alebo Úsporný mód. Ten prebieha podobne ako u Opery mini, kedy sú internetové stránky najprv skomprimované cez vzdialený server a až následne odoslané do zariadenia. K dispozícií sú len dva vyhľadávacie systémy – Google a Bing od Microsoftu. Chýba aj populárny AdBlock. Narozdiel od iných čínskych internetových prehliadačov vás ale neotravujú rôzne notifikácie a upozornenia na iné aplikácie od tvorcu prehliadača.

Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Xiaomi Mi 8 získava režim nočného fotografovania z modelu Xiaomi Mi Mix 3
30.12.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+