MojAndroid

Téma internetových prehliadačov je vždy veľmi zaujímavá. Štatistiky v tomto smere hovoria jasne, najpoužívanejším prehliadačom na Androide je Chrome. Hlavným dôvodom je, že tento prehliadač je predinštalovaný takmer v každom smartfóne s operačným systémom Android. To ale neznamená, že je jediný. Na trhu máme množstvo schopných a kvalitných alternatív, ktoré Chrome dokonca v niektorých funkcionalitách predbiehajú.

Mohlo by vás zaujímať:

Taktiež platí, že veľkí výrobcovia smartfónov do svojich modelov inštalujú aj svoje vlastné riešenia. Príkladom môže byť prehliadač od Samsungu, Xiaomi či Huawei. K dispozícii je aj množstvo riešení tretích strán, ako napríklad Opera, Firefox alebo Microsoft Edge.

Zabúdať nesmieme ani na prehliadače, ktoré sa chvália zvýšenou bezpečnosťou. Medzi najznámejšie patria DuckDuckGo, Brave, Tor a podobne. Takže ako ste na tom vy? Ktorý prehliadač preferujete? Zahlasujte v ankete a svoj názor môžete vyjadriť aj v komentároch pod týmto článkom.

Aký internetový prehliadač používate vo svojom Android smartfóne?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
23.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+