MojAndroid

Prehliadanie internetových stránok patrí medzi základné funkcie, ktoré vykonávame na našich smartfónoch a tabletoch. Je preto logické, že si chceme túto činnosť čo najviac spríjemniť a zjednodušiť. To nám umožňujú rôzne internetové prehliadače, ktorých je skutočne veľké množstvo. Väčšina používateľov dáva prednosť tým najznámejším, akými sú napríklad Chrome, Mozilla či Opera. V skutočnosti ale existuje veľké množstvo alternatívnych riešení, ktoré ponúkajú rôzne špeciálne funkcie, alebo sú namierené na určitú skupinu používateľov.

Cornowser

Alternatívny prehliadač Cornowser je vhodný pre tých používateľov, ktorí majú radi prispôsobenie všetkých svojich nástrojov. V tomto smere ponúka prehliadač obrovské množstvo možností, ktoré u väčšiny konkurenčných riešení nenájdete. Samozrejmosťou je jednoduchá správa kariet a záložiek, ako aj farebné panely pre rôzne stránky. Okrem toho je k dispozícii aj niekoľko rôznych tém a okrem farieb si môžete prispôsobiť napríklad aj pozíciu poľa pre zadávanie URL adresy. Prehliadač toho ponúka skutočne obrovské množstvo. Aplikácia je zatiaľ dostupná iba v Beta verzii, no na jej vývoji sa neustále pracuje. APK súbor si môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie a na tomto odkaze zasa nájdete vlákno na fóre XDA, kde môžete sledovať priebežné aktualizácie a aj sa sami zapojiť a nahlásiť chyby a nedostatky, ktoré ste v aplikácii našli.

Odkaz na stiahnutie – Cornowser BETA

Speed Browser

Prehliadač Speed Browser je určený pre všetkých, ktorí požadujú maximálnu rýchlosť, ale aj dostatok dostupných funkcií. Pod pojmom rýchlosť pritom nemáme na mysli iba načítavanie stránok, ale aj prístup k najčastejšie používaným funkciám, vďaka čomu je celková práca s prehliadačom oveľa jednoduchšia a intuitívnejšia. Práca s viacerými kartami, záložkami a obľúbenými stránkami je veľmi jednoduchá a všetky často využívané možnosti sú ukryté za jednoduchým gestom. Prostredie prehliadača pritom nie je vôbec výstredné a na manipuláciu s ním je možné zvyknúť si v krátkom čase. Aj v tomto prípade ide o aplikáciu, ktorá zatiaľ nie je dostupná v obchode Play a informácie o ktorej nájdete v príslušnom vlákne na fóre XDA.

Odkaz na stiahnutie – Speed Browser

Lightning Web Browser

Ďalším prehliadačom, ktorý sa sústreďuje na jednoduchosť a rýchlosť, je Lightning Web Browser. Ide o aplikáciu s veľmi čistým dizajnom a prehľadne zoradenými funkciami, ktoré vás nebudú obmedzovať a obťažovať pri prehliadaní internetu, no budú stále k dispozícii v prípade, že ich budete chcieť použiť. Vývojári kládli dôraz na používateľský zážitok a jednoduchosť ovládania, ale aj na súkromie. Bez problémov môžete využívať Inkognito mód a dokonca tu nájdete aj podporu pre proxy TOR. Ani tu nechýbajú rôzne nastavenia pre prispôsobenie prehliadača vlastným predstavám. K dispozícii je verzia zdarma s obmedzením na 10 súčasne otvorených kariet, no ak chcete aplikáciu využívať naplno a podporiť vývojára, môžete si nainštalovať aj platenú verziu za 1,64 EUR.

Verzia: 4.5.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.5.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 4.5.1
Aktuálna cena: 1,64 €
Verzia: 4.5.1
Aktuálna cena: 1,64 €

Naked Browser

Pre tých používateľov, ktorí chcú skutočne ten najjednoduchší prehliadač, je k dispozícii Naked Browser. Táto aplikácia je ideálna pre staršie alebo menej výkonné zariadenia, ktoré nezvládajú plynulé fungovanie funkciami nabitých prehliadačov. Prostredie aplikácie je síce menej atraktívne, no prehliadač nič nemení na zobrazovanej internetovej stránke. Jeho výhodou sú ale oveľa menšie nároky na hardvér zariadenia a fakt, že aplikácia nevyžaduje žiadne zbytočné povolenia. Okrem využitia v starších zariadeniach môže ísť aj o skvelý sekundárny prehliadač, ktorý pomôže v prípade pomalšieho pripojenia k internetu na súčasných zariadeniach.

Naked-Browser

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Flyperlink

Na záver si predstavíme jeden z prehliadačov, ktoré výrazne menia spôsob, akým používame naše Android zariadenia. Flyperlink síce nie je prvým prehliadačom, ktorý ponúka načítavanie stránok v pozadí v plávajúcich bublinách, no túto funkciu zvláda veľmi dobre. Ak ste ešte takýto prehliadač neskúšali, určite vám to odporúčame skúsiť. Ide o skvelé riešenie, vďaka ktorému sa stránky načítavajú na pozadí a otvoriť ich môžete bez toho, aby ste museli opustiť súčasnú aplikáciu. Jednoducho tak môžete ďalej pracovať s aktuálnou aplikáciou, napríklad prehliadať sociálnu sieť a ak budete chcieť, môžete si pozrieť načítanú stránku cez plávajúcu bublinu. Ide o veľmi šikovný nástroj, ktorý zlepší multitasking na Android zariadeniach a umožní efektívnejšie prehliadanie obsahu na internete.

Verzia: 1.43.RC3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.43.RC3
Aktuálna cena: Zdarma

To je niekoľko prehliadačov, ktoré môžu doplniť alebo nahradiť vašu súčasnú aplikáciu na prehliadanie internetu. Ako prehliadate internet na telefóne alebo tablete vy? Dajte nám v diskusii vedieť, aký prehliadač používate vy a prečo ho uprednostňujete pred konkurenciou.

13.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+