MojAndroid

Presvedčil sa o tom cestujúci Jeremy Gutsche, ktorý nasadol na let z londýnskeho Heathrow do Singapuru. Pán Gutsche si priplatil za doplnkovú službu pripojenia na internet, ktorá ho stála približne 29 dolárov. Letecká spoločnosť za tento poplatok umožňuje preniesť na palube lietadla 30 MB dát, čo podľa nej postačuje na načítanie 20 stránok zo sociálnych sietí, 50 webových stránok, 20 e-mailov a 15 minút streamovania hudby. Výborná ponuka pre všetkých zaneprázdnených ľudí a manažérov, ktorí musia byť neustále online.

Ako Jeremy z vlastnej skúsenosti povedal, internet za ktorý si zaplatil však vôbec neodpovedal jeho predstavám. Bol vraj neúnosne pomalý, pričom nahranie jedného powerpointovského súboru s veľkosťou 4 MB mu trvalo viac ako hodinu. Internet ale počas letu údajne nepoužíval na nič iné, ako na prezeranie niekoľkých e-mailov. Možno aj tak pomalý internet bol dôvodom, kde Jeremy spravil najväčšiu chybu, ktorá ho stále nemalé peniaze. Počas letu totižto zaspal, pričom peniaze v podobe dát prúdili doslova vzduchom okolo neho. Konečný účet za internet činil neuveriteľných 1171,46 dolárov, čo je za prenos desiatok MB dát pre mnohých z nás nepredstaviteľná suma.

A čo vy, dostali ste už niekedy poriadne vysoký účet za využívanie internetu na palube lietadla prípadne v roamingu v zahraničí? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: phonearena

17.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+