MojAndroid

Mnohí z nás trávia veľa času v aute. Pokiaľ nešoférujete a sedíte v stojacom aute, najlepšou zábavou je smartfón. Drvivá väčšina ľudí má vo svojom smartfóne nejaký ten dátový balík, ktorý mu dovolí pristupovať na internet. To ale neplatí pre všetkých.

Ide napríklad o deti, ktoré sa rady pripájajú na Wi-Fi sieť, aby si mohli napríklad pozrieť svoje obľúbené videá či zahrať online hru. Nie každé dieťa má v smartfóne vlastný internet. Takýchto prípadov je viac. Niekto by si povedal, že internet do auta nepotrebuje, no niekomu sa môže hodiť. Ľudia sú rôzni a majú tiež rôzne požiadavky.

Zdroj: Redakcia MôjAndroid.sk

My sme preto vybrali zaujímavé zariadenia, ktoré vám pomôžu pripojiť sa k Wi-Fi sieti vo vašom aute. Samozrejme, v prvom rade je potrebná SIM karta od operátora s dátovým balíkom. Inak sa s týmito zariadeniami k internetu nepripojíte.

TP-LINK M7200

Šikovný LTE Wi-Fi router, ktorý už na prvý pohľad zaujme svojím dizajnom. Obsahuje vlastnú batériu, takže nie je nutné vkladať ho do zapaľovania automobilu. Je vymeniteľná, ponúka kapacitu 2000 mAh a router s ňou dosahuje výdrž 8 hodín. Maximálna rýchlosť prenosu je 150 Mbit/s a podporuje 2,4 GHz pásmo.

TP-LINK M7200
TP-LINK M7200 | Zdroj: tp-link.com

Naraz sa k tomuto zariadeniu môže pripojiť až 10 zariadení. To je pre potreby automobilu viac než dostatočné. Nechýba ani najnovšia generácia sietí 4G FDD/TDD-LTE, ktoré sú kompatibilné so sieťami vo väčšine krajín a regiónov.

Keďže modem nepotrebuje žiadny externý prísun energie, môžete si ho zobrať napríklad na rybačku, fantázii sa medze nekladú. Spravovať nastavenia je možné pomocou mobilnej aplikácie tpMiFi.

{{shop_name}} od {{product_price}}

D-Link DWR-932

Šikovné zariadenie, pomocou ktorého budete stále online. V aute, na cestách a všade tam, kam si ho zoberiete. Tento router obsahuje batériu, ktorá vydrží na 4 hodiny prevádzky. Okrem využitia v aute je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí potrebujú byť napr. na svojom notebooku alebo tablete stále pripojení, aj keď nie je k dispozícii domovská Wi-Fi sieť.

D-Link DWR-932 | Zdroj: dlink.com

Podporované je pásmo 2,4 GHz a maximálna prenosová rýchlosť je 150 Mbit/s. K dispozícii je 3G a 4G konektivita. Samozrejmosťou je tiež možnosť pripojenia viacerých zariadení naraz.

{{shop_name}} od {{product_price}}

ZyXEL WAH7608

Tento LTE Wi-Fi modem tiež podporuje 2,4 GHz pásmo. Oproti predchádzajúcim dvoj ponúka dvojnásobnú maximálnu rýchlosť – až 300 Mb/s. Vďaka kompaktným rozmerom a vyhotoveniu plug and play budete mať vždy k dispozícii rýchle pripojenie.

ZyXEL WAH7608
ZyXEL WAH7608 | Zdroj: zyxel.com

Jediné, čo k tomu potrebujete, je vložiť SIM kartu s predplateným dátovým balíkom. Všetky potrebné nastavenia je možné vybaviť prostredníctvom aplikácie pre Android aj iOS. Tiež je možné spravovať pripojené zariadenia.

Vďaka najnovšej WiFi technológii 802.11n je možné pripojiť až 10 zariadení súčasne cez Wi-Fi. Vymeniteľná batérie dodá energiu na 8 hodín.

{{shop_name}} od {{product_price}}

TP-LINK M7350

Ďalší zaujímavý LTE modem, do ktorého stačí vložiť SIM kartu a následne sa pripojiť k internetu. Naraz je možné pripojenie až 15 zariadení, čo je najviac spomedzi zariadení v našom výbere.

TP-LINK M7350
TP-LINK M7350 | Zdroj: tp-link.com

Ďalšou výhodou je podpora pásma 2,4 GHz aj 5 GHz. Batéria s kapacitou 2000 mAh vystačí na 10 hodín prevádzky. Maximálna rýchlosť sťahovania je na úrovni 150 Mbit/s. K dispozícii je aj slot pre microSD kartu do kapacity 32 GB.

Router disponuje vlastným displejom, kde získate informácie o prevádzkovom stave zariadenia, ako je napríklad sila signálu, typ pripojenej siete (4G/3G/2G), WiFi, stav batérie aj sledovanie objemu dát, čím zabraňuje prekročeniu mesačného limitu.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Nemali by ste prehliadnuť:

26.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+