MojAndroid

Nad Tatrou sa blýska a vy si to teraz môžete pozrieť v priamom prenose. Interaktívna mapa bleskov na stránke LightningMaps.org je po dlhej dobe zaujímavým oživením podobných internetových nástrojov. Google Earth je už tradičná klasika, no ani táto služba neohúri tak, ako v čase jej predstavenia. Mapa bleskov je síce jednoduchý koncept, no jej zostrojenie už také jednoduché nebolo. Stálo to ale za to a výsledok je priam skvelý.

LightningMaps1

Mapa ukazuje blesky v priamom prenose a dokonca aj vydáva zvuky. K dispozícii je celý rad zaujímavých nastavení, vďaka ktorým si môžete zobraziť iba jednotlivé časti sveta a detailnejšie priblížiť konkrétne oblasti. Na mape môžete vidieť blesky v podobe farebných guľôčok, pričom práve zafarbenie určuje, kedy sa blesk na oblohe zobrazil. Ak máte šťastie, blesky môžete pozorovať aj v priamom prenose.

LightningMaps2

Hoci podobnú službu budete zrejme najčastejšie využívať z prostredia webového prehliadača na vašom počítači, k dispozícii je aj aplikácia pre váš smartfón či tablet. Aplikácií je k dispozícii hneď niekoľko a ponúkajú základné funkcie, vďaka ktorým môžete sledovať blesky aj vy a stať sa tak na okamih krotiteľom búrok.

Verzia: 1.5.20
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.20
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: LightningMaps.org

2.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+