MojAndroid

Medzinárodný veľtrh CES 2013 prináša nielen množstvo nových smartfónov a tabletov, ale aj rôzne príslušenstvo, ktoré určitým spôsobom rozširuje ich možnosti. V prípade, že patríte k používateľom, ktorí radi vyvíjajú športové aktivity a svoj pokrok zaznamenávajú prostredníctvom mobilných zariadení, určite vás poteší nový produkt Smart Activity Tracker od spoločnosti LG. Náramok čerpá inšpiráciu z produktov Nike+ FuelBand alebo Jawbone UP, z konkurenčnej platformy iOS, a umožňuje majiteľovi monitorovať údaje o cvičení, fitness aktivitách a preniesť ich prostredníctvom Bluetooth do aplikácie v smartfóne.

Náramok od LG sa aj napriek podobnému dizajnu a bodkovanému displeju odlišuje od spomínaných konkurenčných zariadení. Smart Activity Tracker je dostupný pre platformu Android, rovnako ako aj pre konkurenčný systém iOS od Applu. Takto si ho budú môcť užiť obe strany a očakávame, že cena bude o niečo menšia, ako všetky  riešenia, ktoré boli doteraz exkluzívne len pre iPhone. Náramok využíva akcelerometer pre účely monitorovania, no LG sa rozhodlo pribaliť aj výškomer, pre získanie presnejších údajov o polohe. Displej inteligentného náramku je dotykový a jednoduchým potiahnutím prsta vľavo alebo vpravo prepínate medzi jednotlivými funkciami. Zariadenie dokáže dokonca zobraziť informácie o prichádzajúcom hovore alebo sms, prípadne váš playlist. V prípade, že vlastníte televíziu LG’s smart TV, budete môcť náramok synchronizovať aj s touto.

http://youtu.be/YFZKniLPNns

Spoločnosť LG sa na CES nevyjadrila o cene, no tento produkt môžeme očakávať najskôr niekedy v lete tohto roka.

Zdroj: engadget

10.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+