MojAndroid

Domáce reproduktory s inteligentným asistentom sú čoraz populárnejšie. Hoci konkurencia na tomto trhu zatiaľ nie je veľmi veľká, funkcie týmto reproduktorom stále pribúdajú. Okrem tých klasických možností a schopností tu ale nájdeme aj také, ktoré na prvý pohľad nie sú viditeľné a keď ich aktivujete a čistou náhodou, dokážu možno až zachrániť život. Niečo podobné sa odohralo v americkom meste Albuquerque.

Náš tip
Rozhovor medzi dvoma Google Home reproduktormi live na Twitchi | VIDEO

Po tom, ako sa medzi dvomi partnermi vyhrotila diskusia do hádky, prišlo až dokonca k vytaseniu zbrane. Tú vybral partner na partnerku, ktorá bola v tom čase v dome aj s dieťaťom. Po tom, ako sa jej spýtal “Volala si šerifov?” inteligentný asistent v reproduktore automaticky zavolal políciu. Otázku totiž náhodou rozoznal ako príkaz.

Ako sa neskôr ukázalo, táto zhoda okolností možno zachránila život. Polícia bola totiž rýchlo zmobilizovaná a do inkriminovaného domu ihneď poslala pohotovostnú jednotku a dokonca aj tím SWAT. Tí dorazili včas a zabránili nešťastiu, ktoré sa črtalo.

Hoci šlo iba o zhodu okolností, aj v takýchto chvíľach sa môže hodiť neustále načúvajúce zariadenie v domácnosti. Je tiež pravdepodobné, že inteligentným reproduktorom budú v budúcnosti funkcie iba pribúdať a ich využitie ak bude o to väčšie.

Zdroj: ABC News

11.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+