MojAndroid

Spoločnosť Sony usilovne pracuje na svojich inteligentných okuliaroch, ktoré by mali konkurovať Google Glass. Novinka s označením Sony SmartEye Glass by sa mala objaviť na trhu koncom marca budúceho roka, pričom SDK je pre vývojárov dostupné už dnes a umožní im dopredu vyvíjať aplikácie kompatibilné s novými inteligentnými okuliarmi od Sony.

Okuliare od spoločnosti Sony by mali priniesť podobné funkcie, aké sme videli na zariadení od Google. Aj v tomto prípade pôjde najmä o nástroj zobrazujúci upozornenia, schopný fotografovať či zobraziť pokyny k GPS navigácii. Nové okuliare majú robustný rám a množstvo senzorov, medzi ktoré patrí akcelerometer, gyroskop, elektronický kompas a senzor pre automatický jas. Zariadenie je vybavené aj 3-megapixelovou kamerou a okuliare sú drôtom pripojené k malému ovládaču, v ktorom je ukrytá aj napájacia batéria.

Rozdiel medzi okuliarmi od Sony a Google Glass je aj v zobrazovacej technológii. Zatiaľ čo okuliare od Google zobrazujú informácie na malom displeji na jednej strane zariadenia pred okom užívateľa, zariadenie od Sony zobrazí informácie priamo na skle v štandardnej úrovni očí. Užívatelia by sa tak nemuseli pozerať do jedného rohu, ako je to v prípade Google Glass. Od dnes je pre vývojárov dostupné SDK, a tak sa môžu developeri pustiť do prípravy aplikácií pre nové okuliare. Tie by sa na trhu mali objaviť koncom budúceho marca. Spoločnosť sa snaží získať aj vývojárov, ktorí by pomohli priniesť do nových okuliarov aj prvky virtuálnej reality, no je otázne, či sa takýchto funkcií dočkáme už v prvej iterácii zariadenia Sony SmartEye Glass.

smarteye-glass-1 smarteye-glass-2

Zdroj: Sony via The Verge

20.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+