MojAndroid

Ak poznáte najväčšiu platformu pre začínajúce projekty Kickstarter, určite sa spolu zhodneme, že získať podporu 100 tisíc amerických dolárov za dve hodiny je skutočne úspech. Konkrétne sa jedná o inteligentné hodiny Pebble , kompatibilné s Androidom, iPhone a displejom s technológiou elektronického papiera. Vibráciou upozorňujú na prichádzajúci hovor, sms a email. Majú zabudovaný accelerometer a čo je najlepšie, dokážete si ich prispôsobiť tvorbou vlastných aplikácií pomocou Pebble SDK.

Púzdro hodiniek Pebble je vyrobené z textúrovaného plastu. Sú odolné proti rozbitiu vrchného skla, ktoré je potiahnuté antireflexnou vrstvou a ich gumový remienok je hrubý 22 mm. Čo sa týka technickej stránky, Pebble pracujú na platforme čipu Arduino, ktorý tvorí srdce celého produktu. Zabudovaný je aj bluetooth 2.1 + EDR modul, pomocou ktorého sa pripájate na iPhone a nahrávate aplikácie.  Displej je z čierno-bieleho e-papiera s rozlíšením 144 x 168 pixelov, čo zabezpečí čitateľnosť aj na priamom slnku.

Projekt Pebble si určite zaslúži veľký úspech. Momentálne je možné pred-objednať hodinky pomocou Kickstartera za 115 dolárov + 15 dolárov za medzinárodnú zásielku. Neskôr sa cena zdvihne na 150 dolárov.

V súčasnosti sa na realizáciu projektu vyzbieralo už viac ako 2 milióny amerických dolárov.

Zdroj: iphonemania.sk

14.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+