MojAndroid

Správy o inteligentných hodinkách sa začínajú objavovať ako huby po daždi a ak je čo i len polovica z nich založená na pravde, čaká nás zrejme v tejto oblasti hodne noviniek. Ťažko povedať, či ľudia skutočne tak veľmi túžia po inteligentných hodinkách, výrobcovia si to však evidentne myslia a chystajú sa zaplniť toto (podľa nich) voľné miesto na trhu. Najnovšie správy sa týkajú inteligentných hodiniek od Samsungu, ktoré by sa mali nazývať Samsung Galaxy Gear.

Naznačuje to ochranná známka, ktorú si Samsung registroval na patentovom úrade v USA a má dátum 29. júla 2013. V  príslušnej dokumentácii je Galaxy Gear opísané ako zariadenie, ktoré sa dá nosiť na tele, má tvar a formu náramkových hodiniek alebo náramku, umožňuje prístup na internet, telefonovanie, prijímanie mailov a elektronických správ.

Samsung Galaxy Gear Patent

Samozrejme, to, že si Samsung patentoval ochrannú známku ešte neznamená, že podobné zariadenie musí v najbližšej dobe aj skutočne vyrábať. V súvislosti s ostatnými správami, ktoré sa o inteligentných hodinkách vyrojili, sa to ale zdá ako pravdepodobné. Iné predchádzajúce správy a s nimi súvisiace technické patenty dokonca dávali možnosť, že tieto inteligentné hodinky, alebo skôr inteligentný náramok bude mať ohybný displej. V dnešnej dobe sa to však stále javí skôr ako sci-fi a vzhľadom k úrovni technológií v tejto oblasti sa zrejme ohybných displejov dočkáme až v niektorej z nasledujúcich generácií tohto prístroja.

Ak však bude prvá generácia týchto hodiniek predstavená v blízkej budúcnosti, zrejme bude mať podobnú funkcionalitu, ako iné pripravované, alebo už existujúce modely od iných výrobcov. To znamená, že budú slúžiť ako doplnok smartfónu či tabletu, s ktorým budú bezdrôtovo spárované a zobrazovať niektoré informácie – správy, maily, udalosti z kalendára, počasie či zmeškané hovory. Možné je však tiež využitie vo forme akéhosi handsfree či „diaľkového ovládača“, ktorým sa napr. budú dať v telefóne posúvať hudobné skladby.

Okrem Samsungu sa inteligentným hodinkám venujú aj iní výrobcovia, môžeme spomenúť napríklad známe Pebble či Sony SmartWatch 2. Na podobnom projekte intenzívne pracuje aj spoločnosť Apple, ktorá si ochrannú známku iWatch už dala patentovať vo viacerých krajinách. Je teda celkom pravdepodobné, že rok 2014 bude rokom inteligentných hodiniek.

Zdroj: techcrunch.com

6.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+