MojAndroid

Moderný svetový trh má viac prepojení, ako si dokážeme predstaviť. Však inteligentné hodinky už nie sú tabu ani v automobilovom priemysle. Dokazuje to spoločnosť Nissan, ktorá svetu len pred niekoľkými chvíľami predstavila novinku v podobe inteligentných hodiniek Nissan Nismo Watch.

nismo-watch

Len si to predstavte – frajer v koženej bunde nastúpi do športiaka s modernou výbavou a naštartuje ho tlačidlom po svojej pravici. Len čo vyrazí na cestu, všetky údaje o jazde ukladá do svojich hodiniek s perfektným dizajnom a funkciami. Údaje môže kedykoľvek synchronizovať so svojim smartfónom alebo priamo uverejniť na sociálne siete, ktoré sú (bohužiaľ) už neoddeliteľnou súčasťou jeho života… Toto nie je scenár sci-fi filmu od Spielberga, toto je realita, ktorú chce do niekoľkých mesiacov zrealizovať Nissan. Pozrite si video, ktoré to dokazuje.

Lepšie ako vo videu nedokážeme projekt spoločnosti Nissan s názvom Nismo Watch opísať ani my. Hoci Nissan oficiálne sprístupnil iba informácie o tom, že hodinky ponúkne v 3 farebných verziách, budú mať 2 tlačidlá, pripájať sa cez nízko-energetický Bluetooth a že na jedno nabitie vydržia aj 6-7 dní, už teraz sa tešíme na to, keď budú tieto inteligentné hodinky realitou. Uvidíme však, aké budú ich finálne parametre a cena, ktorá by mohla potenciálnych záujemcov odlákať zrejme najväčšmi. Čo na Nissan Nismo Watch hovoríte vy?

Zdroj: TheVerge

9.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+