MojAndroid

Motorola Moto 360 sú inteligentné hodinky, ktoré boli predstavené v marci, súčasne s operačným systémom Android Wear, určeným práve pre rôzne nositeľné zariadenia. Hneď pri predstavení zaujali svojím klasickým dizajnom s okrúhlym ciferníkom a mnohí používatelia ich považujú za najkrajšie inteligentné hodinky. Dnes je už známa aj ich cena a dostupnosť.

Bohužiaľ, okrem dizajnu s jedným tlačidlom nie sú ešte stále známe bližšie podrobnosti o ich “vnútornostiach”, teda hardvéri, ktorý ich bude poháňať. Očakáva sa, že tieto detaily budú odhalené na konferencii Google I/O 25. júna v San Franciscu. Najnovšie správy však spomínajú aspoň ich maloobchodnú cenu, ktorá má byť 249 eur, a dostupnosť – júl tohto roka. Cena to nie je práve najnižšia a navyše, konkurencia napríklad v podobe Samsung Galaxy Gear 2 ponúka aj fotoaparát a možnosť prijať či stíšiť hovor. Na druhej strane, Moto 360 boduje svojím dizajnom a výhodou môže byť aj použitý operačný systém Android Wear, ktorý bude viac prepojený s klasickým Androidom a službami od Google.

Ďalšou možnosťou budú hodinky od LG s názvom G Watch, ktoré majú stáť 199 eur a dostupné budú v júni. Inteligentných hodiniek bude teda dostatok v podobe rôznych modelov, otázne zostáva, aký úspech bude mať tento typ zariadenia u zákazníkov.

Zdroj: gsmarena.com

20.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+