MojAndroid

Príslušenstvo k smartfónom je naozaj široký sortiment rôznych produktov. Od bežných vecí ako nabíjačka a slúchadlá až po také, akým je prívesok na mobil a podobne. Obľúbenou kategóriou sú inteligentné hodinky a fitnes náramky. Oba fungujú na podobnom princípe, a predsa sa v mnohom líšia. Aký je teda rozdiel?

Fitnes náramok

Začneme niečím jednoduchším. Tým je práve fitnes náramok, ktorý často ponúka menšie telo a menej praktických funkcií. Je to tým, že cieli hlavne na športovcov, ktorí by na svojej ruke radi nosili malé zariadenie. To im dokáže odmerať mnoho dôležitých údajov veľakrát aj automaticky. Na mysli máme tep srdca, počet krokov, spálené kalórie alebo aj konkrétne tréningy. Ak sa teda venujete športu aspoň okrajovo, fitnes náramok by si vás mohol získať. Pri výbere sa môžete inšpirovať aj našimi recenziami.

galaxy fit e

Náš tip
RECENZIA Samsung Galaxy Fit: Malý, ľahký a kvalitný

Náš tip
RECENZIA Fitbit Inspire HR: Fitness náramok, ktorý vám dodá motiváciu športovať

Náš tip
RECENZIA Xiaomi Mi Band 4: Stále medzi najlepšími

Inteligentné hodinky

Hodinky sú o čosi komplikovanejšie zariadenie. Je to hlavne kvôli tomu, že ich cieľom je priniesť čo najviac možností na vaše zápästie. Cez takéto hodinky napríklad môžete riešiť upozornenia v čase, keď nechcete siahnuť po mobile. Nechýba ale ani meranie životných funkcií, ktoré je bonusom popri ostatných funkciách. Ak patríte medzi vyťažených ľudí, alebo len chcete na ruke zariadenie s veľa možnosťami, vašou voľbou pravdepodobne budú inteligentné hodinky. Pri výbere sa opäť môžete inšpirovať našimi recenziami.

galaxy watch

Náš tip
RECENZIA Fitbit Versa Lite Edition: Svoje poslanie plnia zodpovedne

Náš tip
Samsung Galaxy Watch: Evolúcia dokonalosti | RECENZIA

A pre ktoré by ste sa rozhodli vy? Zahlasujte v ankete a napíšte nám svoj dôvod do diskusie. Takisto nám napíšte v prípade, že sme vám pomohli rozhodnúť sa. Prečo ste si zvolili práve fitnes náramok/inteligentné hodinky? Napíšte o tom viac nižšie.

Ktorý by ste si vybrali alebo už používate vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

12.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Michal

    18 gramov (fitness náramok) je optimum čo na ruke znesiem. Skúšal som smartwatch čo mal 46 gramov, a šiel naspäť do obchodu. Pre mňa je priorita váha a veľkosť, teda čím ľahšie a menšie.

  • Maher787

    Ani jedno ani druhe, skor som za hybridne hodinky na pohľad klasické hodinky ale s pridanou hodnotou v podobe par smart funkcií ako upozornenie meranie tepu, krokov … Garmin nedavno predstavil novu radu Vivomove 3, 3s style a luxe tusim. a vizeraju naozaj skvelo aj ked asi by som radšej vzal staršiu verziu Vivomove HR koli dlhšej výdrži baterky

  • nikita

    Ja som sa rozhodol pre náramok, nakoľko je oveľa ľahší a má všetky funkcie čo majú aj hodiny. Mám Huawei band 3 pro, okrem fitnes funkcií ako sú kalórie, krokomer, gps, ponúka funkcie ako notifikácie z telefónu – čiže si prečítam sms, časť mailu ako aj upozornenie na prichádzajúce hovory. Ukazuje samozrejme čas, dátum, počasie, stav batérie, je tu budík, stopky, meranie srdcového tepu. A samozrejme vodotesný. Výdrž batérie je okolo 2 týždne, takže voľba bola jasná…

+