MojAndroid

Spoločnosť Google tento týždeň predstavila nový systém Android Wear 2.0. Ten prináša obrovské množstvo vylepšení, ktoré sú zamerané najmä na tie najpraktickejšie funkcie, ktoré v inteligentných hodinkách skutočne využívame. Čo to ale v skutočnosti mení na ich využiteľnosti?

Náš tip
Toto je zoznam zariadení, ktoré dostanú Android Wear 2.0

Noviniek v systéme je skutočne veľké množstvo, no vo väčšine prípadov ide o drobné kozmetické úpravy. Tie ale vytvárajú celkový používateľský zážitok, ktorý v predchádzajúcich verziách Androidu Wear nebol ani zďaleka najlepší.

Veľkou zmenou prešli napríklad ciferníky. Tie sú odteraz oveľa lepšie prispôsobiteľné, a to pri zachovaní elegancie. Môžete si na ne umiestniť rôzne informácie aj v závislosti od toho, kde sa nachádzate a čo práve robíte. Vďaka tomu budete mať k dispozícii vždy iba tie relevantné informácie, ktoré skutočne potrebujete.

Okrem toho Android Wear 2.0 lepšie spracúva notifikácie. Ak máte nejaké upozornenia, tie sa zobrazia iba v prípade, že ruku vystriete pred seba a podržíte ju. Pri bežnom používaní sa na hodinkách bude zobrazovať ciferník a keď budete chcieť skontrolovať notifikácie, jednoducho zdvihnete ruku a podržíte ju pred sebou.

LG Watch Styl Sport cover

Ďalšou výhodou notifikácií je možnosť rýchlych a inteligentných odpovedí. Stačí kliknúť na upozornenie a vy budete presmerovaní hneď na stránku odpovede, pričom hodinky vám navrhnú druh odpovede na základe toho, o akú aplikáciu sa jedná.

Okrem toho bolo úplne prepracované menu. K dispozícii budú rýchle nastavenia, ku ktorým získate prístup jediným gestom priamo z domovskej obrazovky. Systém bol upravený tak, aby boli najdôležitejšie funkcie čo najprístupnejšie a vyžadovali čo najmenej ťuknutí.

LG Watch Sport

Poteší aj lepšia podpora aplikácií. Tie môžete teraz v niektorých prípadoch sťahovať priamo z hodiniek bez potreby inštalácie prostredníctvom smartfónu. Ich správa je tiež oveľa jednoduchšia a v zozname aplikácii si na vrch môžete umiestniť tie, ktoré využívate najčastejšie.

V skratke, Google sa zameral na tie funkcie, ktoré používame najčastejšie a snažil sa ich zjednodušiť a zdokonaliť. Kým si hodinky nevyskúšame, zrejme nebudeme vedieť povedať, či sú zmeny dostatočné na to, aby sa zmenil aj pohľad verejnosti na inteligentné hodinky.

Medzi časom si ale môžeme na túto tému aspoň podebatovať. Dajte nám preto v diskusii pod článkom vedieť, či vás novinky v systéme Android Wear 2.0 zaujali a či by ste aj na základe týchto vylepšení dali inteligentným hodinkám druhú šancu. Alebo patríte medzi aktuálnych a aktívnych používateľov takýchto hodiniek? Chceme vedieť aj to. Podeľte sa preto o vaše názory s nami aj ostatnými čitateľmi.

12.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+