MojAndroid

Možnosť pripojiť najrôznejšie zariadenie do ekosystému “internetu vecí” priniesla tento rok na CES 2017 aj jedno dosť nečakané “zariadenie”. Je ním kefa na vlasy. Pred tým dumb, teraz vďaka WiFi i Bluetooth vybeveniu smart vecička. O čo ide? Spoločnosti ako L’Oréal, Withings a Kérastase prinášajú ľuďom prvý inteligentný hrebeň, ktorý sa postará o kvalitu vašich vlasov. Obsahuje napríklad mikrofón (!), ktorý sleduje zvuk česania, pomocou čoho zaznamenáva vaše zvyky pri česaní a tiež celkovú kvalitu vlasov. Podľa zvuku česania vie totiž rozlíšiť, či máte suché vlasy, alebo sa vám štiepia a lámu končeky a pod. Inteligentná kefa je ďalej vybavená akcelerometrom a gyroskopom, ktoré tiež zaznamenávajú vaše návyky – teda napr. rýchlosť prechádzania hrebeňom cez vlasy. V prípade, že je to príliš energické česanie, vyšle vám signál na spomalenie. Inteligentná kefa má tiež zabudované senzory, ktoré merajú tlak hrebeňa na vašu hlavu. Nechýba ani senzor na detekciu česania mokrých a suchých vlasov (vyžadujú si rozličnú starostlivosť). Zozbierané informácie potom kefa odošle do aplikácie v smartfóne a tu sa jednotlivé záznamy vyhodnocujú.

hairbrush_loreal_withings

“Technológia premieňa každodenné rituály spotrebiteľov a smart zariadenia majú obrovský potenciál ovplyvniť to, ako sa staráme o naše vlasy a pokožku,” vraví Guive Balooch, globálny viceprezident L’Oréal’s Research and Innovation Technology Incubator. “Využitím pripojených zariadení vylepšujeme aj kefu na vlasy – niečo čo bežný ľudia použijú každý deň – a spoločnosti Withings a Kérastase znovuobjavili, ako môže vyzerať vzťah medzi osobou a jej vlasmi. Zároveň ukazujú, ako môžu pripojené zariadenia spraviť revolúciu v kozmetickom priemysle.”

Mimochodom, inteligentná kefa je jedným z adeptov na ocenenie v kategórii CES 2017 – Inovácia. Nuž a má sa dostať na trh niekedy v polovici roka 2017. Na záver dodáme ešte cenu, ktorá sa zatiaľ pohybuje dosť vysoko – presnejšie 191 eur.

Zdroj: L’Oréal

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+