MojAndroid

Pred nejakým časom sme vám priniesli prehľad mnohých známych spoločností, ktoré na slovenskom trhu ponúkajú riešenia pre inteligentnú domácnosť. Aj na základe vašej spätnej väzby sme si teraz pripravili dodatok k predchádzajúcemu článku, v ktorom si predstavíme ďalšie platformy a spoločnosti, ktoré vám môžu pomôcť s vytvorením skutočnej inteligentnej domácnosti.

iControl

Bezdrôtové ovládanie celej domácnosti je snom mnohých z nás a je to aj vízia slovenskej spoločnosti iControl. Tá ponúka niekoľko rôznych zariadení a spotrebičov do domácnosti, vďaka ktorým budete môcť domácnosť ovládať diaľkovým ovládačom, ale aj z iného miesta prostredníctvom aplikácie. Samozrejme, dôležitá je aj pridaná hodnota takýchto zariadení. Potešia teplotné čidlá, pomocou ktorých je možné monitorovať teplotu kdekoľvek v domácnosti alebo vonku. Služba tiež umožňuje meranie spotreby elektrickej energie, hľadanie výkyvov a najmä optimalizáciu spotreby. Nechýba ovládanie klimatizácie, čomu tiež pomôžu čidlá pre meranie teploty vnútri a vonku. Jednou z najzákladnejších súčastí sú aj inteligentné svetlá, ktoré dokážu skutočne spríjemniť pobyt v dome alebo byte. K dispozícii sú vám aj detektory pohybu, vďaka ktorým môžete sledovať ovládanie bránky, dverí či okien.

Taphome

Taphome je ďalšia slovenská spoločnosť, ktorá ponúka komplexné riešenia pre inteligentné domácnosti. Tak, ako v prípade iných výrobcov, aj tu si môžete sami nakonfigurovať, aké funkcie požadujete. Všetko sa to odvíja od základných modulov, ktoré majú predinštalovaný operačný systém Linux. Ten riadi komunikáciu medzi všetkými zariadeniami. Ďalej spoločnosť ponúka celý rad senzorov, ako napríkad senzor pre meranie teploty podlahy či ovzdušia. Nechýba inteligentná termostat, inteligentná meteo stanica, dymový senzor a ďalšie zaujímavé zariadenia. Na diaľku môžete ovládať žalúzie, teplotu a zavlažovanie trávnika. Všetko si ale môžete sami nakonfigurovať a bez problémov tak pridať vašej domácnosti množstvo inteligentných funkcií. K dispozícii je aj v tomto prípade šikovná Android aplikácia, prostredníctvom ktorej môžete ovládať celú vašu domácnosť.

https://youtu.be/uofZ-sHY68g

Verzia: 2017.2.8125
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2017.2.8125
Aktuálna cena: Zdarma

SUNTECH

Ďalšia slovenská firma SUNTECH má pobočky po celej krajine a zriadenie, konzultácia či prípadný servis inteligentnej domácnosti nebude robiť žiaden problém. Aj v tomto prípade celý systém funguje tak, že musíte najskôr kontaktovať predajcu, zvážiť dostupné možnosti a rozhodnúť sa pre konkrétne riešenie, ktoré vám bude šité na mieru. K dispozícii budete mať zariadenia na diaľkové ovládanie vykurovania či osvetlenia. Spoločnosť sa inak špecializuje aj v bezpečnosti, takže nemôže chýbať monitorovanie nehnuteľnosti či pozemku. Všetko môžete kontrolovať a ovládať na diaľku. Aj v tomto prípade platí, že systém na meranie teploty sa má postarať o to, aby ste zbytočne neplytvali energiou. Systém možno neponúka až také veľké množstvo možností ako konkurencia, no nájdete tu všetky základné a dôležité riešenia, ktoré inteligentná domácnosť musí obsahovať.

inteligentny_dom_047136cf864671b4

D – Link

Náš výber tentokrát ukončíme značkou, ktorú možno poznáte. D-Link nie je priamo komplexný inteligentný systém do domácnosti, no poteší páve tých používateľov, ktorí hľadajú iba jedno či dve inteligentné zariadenia pre svoju domácnosť. Nájdete tu inteligentné zásuvky, kamery či rôzne senzory. Ak už ale budete mať zariadení viacero, môžete si zakúpiť HUB pre všetky tieto zariadenia a ovládať ich z pohodlia jednej univerzálnej aplikácie. Na svoje si tu príde skutočne každý. Nájdete tu všetko od klasických senzorov pohybu až po komplexné monitorovacie systémy pre domácnosť. Nechýbajú špeciálne kamery pre monitorovanie detí, vďaka ktorým budete mať vždy prehľad o tom, čo vaše dieťa práve robí. Ceny týchto zariadení tiež nie sú neúnosné a pre mnohých zákazníkov možno pôjde o ideálny vstup do sveta inteligentných domácností.

Náš tip
Inteligentná domácnosť: Prehľad inteligentných zásuviek (júl 2016)
28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+