MojAndroid

Inteligentná domácnosť je pojem, s ktorým sa stretávame stále častejšie. Okrem predstavy technológiami preplneného domu alebo bytu, ktorý bude možno v budúcnosti samozrejmosťou, ide aj o koncept, ktorý je možné vyskúšať už dnes. Viete, aké rôzne zariadenia a inteligentné pomôcky si môžete zaobstarať už teraz? Je ich hneď niekoľko a existujú dokonca aj celé platformy, vďaka ktorým zariadenia medzi sebou komunikujú lepšie a aj celkový dojem z inteligentnej domácnosti je oveľa lepší.

Náš tip
Inteligentná domácnosť: Automatizácia, bezpečnosť a inteligentné osvetlenie aj u vás doma

Nič nie je lepšie ako mať svoju domácnosť pod kontrolou. To sa týka predovšetkým ovládania spotrebičov a kontroly ich spotreby. V inteligentnej domácnosti však nesmú chýbať ani ďalšie šikovné riešenia, ako je zabezpečenie domov, ich opatrenie senzormi a detektormi alebo chytrým zavlažovacím systémom. Na našich stránkach objavíte inteligentné technológie, vďaka ktorým bude vaše bývanie pohodlné a bezpečné. Nastavte si, kedy sa má rozsvietiť svetlo v interiéri alebo v exteriéri, zapnite si kúrenie či klimatizáciu, ešte kým ste na ceste domov, ovládajte na diaľku svoje žalúzie alebo rolety, vybavte svoju domácnosť senzormi a detektormi, ktoré ochránia nielen vás, ale aj váš majetok. Aby mohli medzi sebou jednotlivé zariadenia v inteligentnej domácnosti komunikovať a aby ste ich vy mohli aj mimo domu ovládať, k tomu budete potrebovať Z-Wave bezdrôtovú technológiu a zariadenia, ktoré na systém reagujú, napr. značku Fibaro. Pre podnikateľov a firmy je zase dôležitá ochrana ich majetku zabezpečovacím a kamerovým systémom, kontrola a meranie spotreby energií a tepla alebo vzdialené ovládanie zariadení v prevádzke a kancelárii.

Náš tip
Inteligentná domácnosť: Automatizácia, bezpečnosť a inteligentné osvetlenie aj u vás doma [2. časť]

Zipato

S inteligentným riadením máte pod kontrolou celú svoju domácnosť. Centrálne jednotky vám umožnia ovládať jednotlivé zariadenia prostredníctvom internetového pripojenia, nech už sa nachádzate kdekoľvek. Zároveň ich môžete odvšadiaľ monitorovať, a tak aj na dovolenke či služobnej ceste s prehľadom ovládate zámky, termostaty alebo okná. Zaiste si vyberiete zo širokej ponuky príslušenstva, vďaka ktorému bude riadenie domácnosti ešte vycibrenejšie. So špeciálnymi adaptérmi, modulmi a softvérom sa pohrajú najmä vývojári, ktorí si chcú vytvoriť vlastnú riadiacu jednotku. Ovládanie šikovných zariadení je zabezpečené ovládačmi, vypínačmi či bezdrôtovými tlačidlami.

Verzia: 4.3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.3.2
Aktuálna cena: Zdarma

Vera Edge

Domáce centrum Vera Edge Vám umožňuje ovládať celú Z-Wave sieť cez webové rozhranie na domácom počítači alebo smartfóne. Navyše vám umožňuje ovládať Váś dom z akéhokoľvek miesta na svete. Intuitívne rozhranie 7 generácie Vera Control sa používa na tvorbu scén, asociácií a celkovú kontrolu domu. Navyše umožňuje sledovanie stavu zariadení, kontrolu spotreby a sledovanie IP kamier. Vera Edge používa najnovšiu technológiu Z-Wave plus.

Verzia: 7.26.102
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.26.102
Aktuálna cena: Zdarma

SUNTECH – Inteligentný dom

Inteligentná domácnosť prináša pomocou systému domácej automatizácie jednoduché ovládanie osvetlenia, žalúzií, bezpečnostného systému, vykurovania a chladenia, bazéna, domácej zábavy, biometrického prístupu, domácich spotrebičov a ďalšieho vybavenia, ktoré vo svojom dome používateľ bežne používa. Inteligentný dom je riešením pri hľadaní komfortu bývania a zároveň znižovania nákladov na prevádzku domácnosti.

Jednoduché ovládanie umožňuje riadiť vykurovanie, osvetlenie, vetranie alebo zavlažovanie z práce či dovolenky. Inteligentný dom má za cieľ zjednodušovať prevádzku domácnosti a to ako z hľadiska časového, finančného, ako aj z hľadiska pohodlia. Jadrom celého systému inteligentného domu je riadiaca jednotka. Tá komunikuje so všetkými pripojenými spotrebičmi, od ktorých získava potrebné informácie napríklad o teplote. Neustále tieto dáta vyhodnocuje a na základe požiadaviek reguluje dané zdroje a spotrebiče.

D-Link

Alikácia s názvom Mydlink sa stane srdcom vášho smart domova. D-Link vám dáva možnosť jednoducho kontrolovať, monitorovať a automatizovať všetky smart zariadenia, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Jedným klikom zapnete alebo vypnete zariadenia priamo zo svojho smartfónu. D-Link taktiež dokáže spolupracovať s Google Assistantom, Amazon Alexa alebo IFTTT. D-Link nie je úplne komplexným riešením smart domácnosti, no určite postačí. V portfóliu nájdeme hlavne smart zástrčky a rôzne senzory.

Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Z-wave a Fibaro

Je to asi najkomplexnejšie riešenie smart domova. Ponúka ovládanie žalúzií, bezpečnostné senzory, ovládanie kúrenia, bezpečnostné kontakty na dverách, ovládanie multimédií a osvetlenia a veľa ďalšieho. Svetlá na chodbách, predsieňach a schodiskách sa vám zapnú vtedy, keď to potrebujete. Z-wave zastrešuje viac ako tisíc modulov a stále pribúdajú nové, to robí zo z-wave najrýchlejšie rastúci systém inteligentnej elektroinštalácie. Výhodou Z-wave technológie je jej inštalácia. Systém je plne bezdrôtový, to znamená, že je možné ho inštalovať rovnako jednoducho do novostavby ako aj do domu ktorý stojí roky. Ďalšou veľkou výhodou z-wave technológie je jej topologické zostavenie, každý jeden modul je aj prijímač aj vysielač, takže signál z najvzdialenejšieho modulu nemusí ísť priamo do mozgu domu, keď nedočiahne jednoducho signál „zopakujú“ aktory po ceste, preto sa nemôže stať že by niektoré moduly nemali signál.

Verzia: 21.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 21.10
Aktuálna cena: Zdarma
14.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+