MojAndroid

Dnešná doba vyžaduje, aby ľudia mali svoj život plne pod kontrolou. Množstvo každodenných vnemov a situácií musíme vedieť spracovať, zatriediť a spraviť rozhodnutia. Na konci dňa je potom dôležité, že tieto rozhodnutia boli múdre a rýchle – chytré. Našťastie sú tu technológie, ktoré nám vedia život zjednodušiť a zefektívniť, tak aby nám ostal čas na to najdôležitejšie – rodinu a priateľov.

Náš tip
Inteligentná domácnosť: Automatizácia, bezpečnosť a inteligentné osvetlenie aj u vás doma [JAR/2018]

Sonoff

Značka Sonoff sa špečializuje hlavne na cenovo dostupné ovládanie vášho domova. Stačí nainštalovať aplikáciu do vášho smartfónu a môžete používať. Môžete ovládať svetlo, zástrčky a mnoho iných zariadení vo vašom domove. Okrem ovládania cez smartfón si môžete kúpiť aj merač teploty, vlhkosti, úrovne osvetlenia a kvality vzduchu. Všetky tieto zariadenia navzájom komunikujú a vy tak máte prehľad o všetkom, čo sa doma deje.

Zeon smart domácnosť

Zeon ponúka rôzne senzory. Na základe údajov z nich môžete systém naprogramovať tak, aby robil presne dané úkony. ZEON Smart Domov ich pritom má vo svojom portfóliu niekoľko, pričom nie ste obmedzovaní len na tie, ktoré nájdete v základnom balíku. Dokupovať môžete ďalšie smart zásuvky a predlžovačky, prípadne senzory. Každý z nich môže byť pritom určený pre inú miestnosť resp. pre spustenie inej akcie. Samozrejme, ZEON Smart Domov využijete najmä pre jednoduché úkony. V spojení s tzv. scénami, môžete naprogramovať viacero scenárov, ktoré spríjemnia a zjednodušia pobyt vo vašej domácnosti. Každá scéna je pritom definovaná podmienkou a akciou. Podmienka je vlastne spúšťač, ktorý sa aktivuje po dosiahnutí zvoleného parametru.

Taphome

Taphome je slovenská spoločnosť, ktorá ponúka komplexné riešenia pre inteligentné domácnosti. Modely majú predinštalovaný operačný systém Linux, ktorý riadi komunikáciu medzi nimi. V ponuke je množstvo senzorov, napríklad termostat, meteo stanica, dymový senzor a iné. K dispozícii je Android aplikácia, prostredníctvom ktorej môžete ovládať celú vašu domácnosť.

Verzia: 2017.2.8125
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2017.2.8125
Aktuálna cena: Zdarma

Inteligentné zásuvky

Na trhu je veľké množstvo inteligentných zásuviek, ktoré sa dajú ovládať pomocou smartfónov, prípadne iných zariadení. Okrem štandardného zapnutia a vypnutia ponúkajú aj nadštandardné funkcie. Napríklad možnosť časovaného zapnutia a vypnutia, prípadne po spojení s inými zariadeniami aj možnosti automatizácie. Ceny týchto zásuviek sa pohybujú v desiatkach Eur, takže sa jedná o lacnejšie možnosti k prechodu na inteligentnú domácnosť.

Innogy

Veľmi zaujímavé produkty do domácnosti ponúka aj spoločnosť Innogy. Mnoho z výrobkov sa môže pochváliť úsporou energie, či už vody alebo tej elektrickej. LED žiarovky tejto spoločnosti dokážu ušetriť až 90 percent elektrickej energie, šetriaca sprcha zase ušetrí množstvo vody, no aj energie spotrebovanej na jej ohrev. Dostanete na ňu dokonca doživotnú záruku. Okrem týchto zariadení nájdete v ponuke aj merač hladiny CO, požiarne a plynové alarmy. V ponuke je aj riešenie zónovej regulácie vykurovania a nemenej dôležitým je aj fakt, že firma sa zaoberá aj obnoviteľnými zdrojmi energie (solárne panely a fotovoltický systém).

28.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+