MojAndroid

Intel uzavrel licenčnú dohodu s ARM, na základe ktorej bude môcť vyrábať procesory s architektúrou ARM vo svojich vlastných fabrikách. Spoločnosť tak bude môcť začať s produkciou mobilných procesorov pre výrobcov, ako sú napríklad LG, Netronome a Spreadrum, ktoré sú súčasťou licenčnej zmluvy s ARM. Je však pravdepodobné, že zmluvy uzatvorí aj s inými veľkými hráčmi, vrátane Qualcommu, NVIDIE a Applu. Nie je vylúčené, že Intel začne dizajnovať aj vlastné procesory založené na ARM.

Náš tip
Intel končí s mobilnými procesormi, ruší výrobu procesorov Atom aj Braxton

Krok Intelu nie je prekvapujúci. Už v predchádzajúcich rokoch sa objavovali dohady o tom, že spoločnosť má záujem vyrábať procesory pre Apple. Ten momentálne veľkú časť svojich čipov necháva vyrábať u svojho najväčšieho rivala – Samsungu. Aj preto môžeme v blízkej dobe očakávať, že ich výroba prejde pod krídla Intelu. Nestane sa tak však tento rok, keďže cupertínska spoločnosť už má podpísané zmluvy s TSMC a Samsungom.

Podpísaná licenčná dohoda s ARM dokazuje, že Intel na poli rozrastajúcého sa mobilného trhu zmeškal vlak. Snaha o výrobu vlastných procesorov zlyhala a klesajúce predaje PC ho nútia, aby výrobné kapacity svojich fabrík využil inak. Trh so smartfónmi je pre výrobcov čipov pomerne lukratívny a preto nie je divu, že aj Intel si chce ukrojiť časť z tohto pomyselného koláča. Technológie aj skúsenosti na to má, takže je len otázkou času, kedy sa pustí aj do samotnej produkcie.

Zdroj: theverge

17.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+