MojAndroid

Spoločnosť Intel chcela sprevádzkovať veľkú svetelnú prehliadku na otváracom ceremoniálne olympijských hier v Južnej Kórei. Výrobca realizoval svoje plány vytvorením svetelných olympijských kruhov prostredníctvom 1218 dronov modelu Intel Shooting Star. Tento počin bude pravdepodobne zapísaný tiež do Guinessovej knihy rekordov. Podobné predstavenie s dronmi Intel sme mohli pozorovať aj počas prestávky Superbowlu alebo na tlačovej konferencii Intel na výstave CES 2018.

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/ako-sledovat-zoh-2018-android/

Nepodarilo sa

Svetelná show bola v tomto prípade vopred nahratá a nebola realizovaná naživo. Výrobca plánoval aj živé predstavenie počas otváracieho ceremoniálu olympijských hier, to však nakoniec nebolo zrealizované v pôvodnom “rekordnom” pláne. Scenériu tvorilo približne 300 zariadení. V Pjongčangu môže byť občas poriadne chladno a veterno, to rozhodne nie sú faktory, ktoré by nahrávali bezpečnej show s tak veľkým počtom dronov. Spoločnosť sa však nakoniec rozhodla pozmeniť show z logistických dôvodov a nie kvôli počasiu. Podľa hovorcu spoločnosti existuje veľa faktorov, ktoré môžu takéto svetelné vystúpenie ovplyvniť. Realizačný tím sa tak rozhodol pre pozmenenie živej show.

Intel sa však nevzdáva a plánuje menšie svetelné vystúpenia s počtom približne 300 dronov a to počas slávnostného odovzdávania medailí. Drony, ktoré používa Intel počas olympiády sú špeciálne upravené Shooting Star modely, ktoré majú upravené rotačné klietky pre lepšiu odolnosť vo veternom počasí. Tieto upravené kusy boli testované vo Fínsku, aby sa výrobca presvedčil, že zvládnu aj chladnejšie teploty počas olympijských hier.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
10.2.2018
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+