MojAndroid

Prvé zmienky o nových dvojjadrových procesoroch pre mobilné zariadenia od spoločnosti Intel sme mohli zaznamenať počas veľtrhu CES 2013. Spoločnosť sa objavila aj na aktuálne prebiehajúcej MWC 2013 a oznámila hneď niekoľko zaujímavostí o plánoch a stratégií na tento rok. Okrem procesorov oznámila aj dostupnosť prvého viacpásmového LTE čipu pre smartfóny a tablety, ktorý nazvala XMM 7160. Jedná sa jeden z najmenších a najefektívnejších čipov na svete, ktorý dokáže súčasne pracovať až na pätnástich LTE pásmach a ponúka aj podporu pre DC-HSPA+ a EDGE. Toto multifunkčné riešenie bude dostupné pre výrobcov v prvej polovici tohto roka.

Intel viacpasmovy LTE cip MWC 2013

Ďalším oznámením spoločnosti Intel boli spomínané dvojjadrové Atom procesory, známe pod označením  Clover Trail+. Na trhu sa objavia hneď tri modifikácie s odlišnými pracovnými frekvenciami a to Z2580 (2.0GHz), Z2560 (1.6GHz) a Z2520 (1.2GHz). Podľa vyjadrení spoločnosti, nový Atom ponúkne prvotriedny výkon so svojou hyper-threading technológiou a dlhú životnosť batérie, vďaka 32 nm technológii výroby. Výdrž batérie smartfónov nebola silnou stránkou starších Atom procesorov, takže sme  zvedaví ako si Intel poradil v tomto smere. Nové čipy majú získať podporu pre displeje s FullHD rozlíšením čo znamená, že by sa mali objaviť aj v budúcich Android tabletoch. Intel uviedol aj nové partnerstvo so spoločnosťami ASUS, Lenovo a ZTE, ktoré by mali integrovať Clover Trail+ procesory do budúcich zariadení.

Slová padli aj na pripravované štvorjadrové Atom procesory s označením “Bay Trail“. Tieto budú určené výhradne pre tablety a ponúknu dvojnásobný výkon v porovnaní so spomínanými modelmi. Intel rovnako uzavrel partnerstvo s výrobcami, ako Acer, ASUS, HP, Lenovo, LG Electronics alebo Samsung, pre integráciu týchto čipov do tabletov s Androidom a Windows 8 už koncom leta 2013.

Zdroj: androidcentral

25.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+