MojAndroid

Intel oslovil svojich fanúšikov na výstave CES, keď predstavil prvý smartfón poháňaný procesorom značky Intel v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Racer-A/K800. Mike Bell, Intel viceprezident Ultra Mobility, vyhlásil v rozhovore pre Times, že EE Medfield system-on-a-chip poskytuje obrovský pokrok vo výkone a úspornosti na Android zariadeniach.

“Android sme prijali ako svoju platformu pre smartfóny. Vytvárame najlepší hardvér, aby sme poskytli Androidu možnosť zažiariť.“  Bell tvrdí, že Medfield je preukázateľne rýchlejší ako konkurenčné čipy, zatiaľ čo efektivita výkonu zostáva nezmenená. Štandard 32 nm poskytuje výrobcom uplatniť to najlepšie z oboch svetov, teda aj zvýšený výkon aj úsporu energie.

Rýchlosť je dôležitá, ale rovnako aj úspora energie. Bell tvrdí, že v pohotovostnom režime Medfield „je najlepší vo svojej triede“.

Bell sa pokúsil zahrať aj na dobré vzťahy so spoločnosťou Google, keď vyhlásil, že „…architektúra Intel je najlepším riešením pre používateľov, odkedy vznikol Google.“ Intel tvrdí, že nedôjde k časovému posunu optimalizácie budúcich softvérových riešení pre technológiu ARM a optimalizáciou pre Intel.

Intel plánuje začať postupovať najprv na trhy Ázie v Číne spolu s partnermi Lenovo a Motorola. Neskôr v priebehu roku 2012 a začiatkom roku 2013 by chcel expandovať aj na ostatné trhy.

Zdroj: androidcommunity.com Foto: Gizmodo

20.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+