MojAndroid

O tom, aké je ťažké presadiť sa na trhu s mobilnými procesormi, sa za posledné roky presvedčil aj Intel. Aj napriek svojmu poprednému postaveniu vo výrobe procesorov pre desktopové počítače a notebooky, sa mu totižto v segmente mobilných zariadení nepodarilo presadiť tak ako očakával. Jeho procesory Atom vo svojich zariadeniach použilo len veľmi málo výrobcov, z ktorých asi najznámejší bol Asus. Napriek svojej snahe však Intel nedokázal presvedčiť veľkých hráčov o tom, že by mali uprednostniť práve jeho procesory. Dôvodom je pomerne veľká konkurencia od dlhoročne pôsobiacich hráčov, akými sú najmä Qualcomm, MediaTek alebo Samsung.

Intel vzhľadom na nezáujem o jeho procesory oznámil, že končí s ich výrobou. Spoločnosť končí s predajom mobilných procesorov Atom a zrušil aj plány na výrobu a predaj čipov s kódovým označením “Braxton”, ktoré mali byť určené pre tablety. Intel sa skúšal dostať na vrchol cez lacné zariadenia, ktorých sa najmä v rozvojových krajinách predáva najviac. Žiaľ bez úspechu. Spoločnosť však pokračuje vo svojich plánoch a už teraz pracuje na vývoji 5G technológií a riešeniach pre Internet vecí. Práve tu je veľký priestor pre sebarealizáciu a inovácie, kde by sa mohla spoločnosť? akou je Intel, presadiť.

Zdroj: pocketnow

2.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+