MojAndroid

v Asi už správne tušíte, že Intelu sa do vlastných VR okuliarov podarilo vtesnať všetku potrebnú elektroniku, vrátane procesora a batérie. Alloy ale prináša aj ďalšie inovatívne technológie. Vďaka integrovaným senzorom dokáže presne zmapovať celú miestnosť a dokonca dokáže snímať polohu rúk a prstov – už teda nie sú potrebné žiadne herné ovládače do ruky ani rukavice.

Intel2

Intel Alloy vychádza z rozšírenej reality Microsoft Hololens a práve Windows Holographic platforma bude pri VR headsete Intelu zohrávať kľúčovú úlohu. Holografické prostredie by totižto malo byť dostupné pre všetky Windows 10 počítače, a to už v priebehu budúceho roka. VR headset Alloy tak bude s ním plne kompatibilný. Navyše, spoločnosť sprístupní API a hardvérové špecifikácie ako open-source pre všetkých. “Hocikto môže vziať hardvér z Alloy, skombinovať ho s Windows Holographic platformou a postaviť VR systém svetovej triedy,” hovorí CEO Intelu Brian Krzanich.

 

Nová technológia nie je ešte úplne dokonalá, no je to po prvýkrát, kedy sa vo virtuálnej realite objavili skutočne ruky používateľa. Ak Intel vychytá muchy, tak by vo svete virtuálnej reality mohlo ísť o skutočnú revolúciu. Samozrejme, stále nepoznáme hardvérové podrobnosti ako ani to, koľko by takýto headset stál.

Zdroj: engadget

18.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+