MojAndroid

Spoločnosť Intel predstavila na tohtoročnom veľtrhu CES 2013 nový rad procesorov s kódovým označením Clover Trail+, určený pre mobilné zariadenia nielen s operačným systémom Android. Aj napriek zaujímavým parametrom čipu sa však spoločnosti nepodarilo presadiť v mobilnom segmente a zosadiť dominantné postavenie ARM architektúry. To by sa mohlo v budúcnosti zmeniť, nakoľko Intel oznámil novú mikroarchitektúru Silvermont, ktorá by sa mohla stať základom pre celý rad inovatívnych produktov neskôr v tomto roku.

intel-silvermont-architecture

Nový dizajn čipov využíva 22nm výrobný proces spolu s technológiou tri-gate 3D transistors, ktoré zabezpečili výrazne nižšiu spotrebu energie, než predchádzajúce riešenia. Výrobca udáva, že takýto čip ponúka trojnásobne väčší výpočtový výkon a to len s pätinovou spotrebou energie, než predchádzajúce generácie procesorov Intel Atom. Zatiaľ čo Silvermont je navrhnutý primárne pre mobilné zariadenia, architektúra podporuje až osem jadier a okrem budúcich smartfónov alebo tabletov, sa objaví aj v aplikáciách pre dátové centrá alebo Ultrabooky. Silvermont bude súčasťou 22 nm čipov, ktoré  sa na trhu objavia koncom tohto roka takže dúfame, že sa niekoľko zariadení poháňaných novou architektúrou dostane aj do našej redakcie. Viac sa dozviete v rozsiahlej štúdii, ktorú vypracoval portál AnandTech.

Zdroj: intel, androidcommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+