MojAndroid

Aj keď smartfóny vytvorené na báze procesorov od spoločnosti Intel  sa prejavili ako naozaj konkurencieschopné a výkonné, stále majú oproti svojej konkurencii zásadnú nevýhodu a tou je podpora LTE sietí. Samozrejmosťou v dnešnej dobe sú aj viaceré jadrá na zvýšenie výkonu.

Na základe týchto skúseností spoločnosť Intel pristúpila v pokračovaní tvorby zariadení s procesormi tejto spoločnosti s dlhoročnou dodávateľskou tradíciou procesorov pre počítače a Intel oznámil novú generáciu procesorov s podporou LTE sietí a viacerými jadrami.

Riaditeľ produktového marketingu spoločnosti Intel Sumeet Syal povedal, že spoločnosť „pripravuje podporu LTE produktov v závere tohto a začiatkom roku 2013“. Intel pritom bude spolupracovať najmä so spoločnosťou Motorola a bude sústreďovať svoju činnosť na americký trh, neskôr s možnosťou rozšírenia aj do Európy.

Pravdepodobne však môžeme očakávať aj viacjadrové, v tomto prípade dvojjadrové Medfield procesory, ktoré budú konkurencie schopné terajším  výkonnejším procesorom. „Náš ďalší produkt bude dvojjadro, ale opäť budeme mať tiež Hyper Threading, takže v podstate budeme mať dvojjadrový procesor s výkonom štyroch jadier,“ povedal Sumeet.

Viac informácií a predstavenie procesorov očakávame na budúci rok počas CES 2013.

Zdroj: TechCrunch

24.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+