MojAndroid

Intel vo svojom najnovšom prehlásení odhalil 3G modem, ktorého plocha má veľkosť iba 300 mm2. Spoločnosť uvádza, že ide o najmenší 3G modem na svete a svojimi rozmermi bude ideálny pre použitie v inteligentnom príslušenstve alebo v domácnosti, kde by bolo možné jednoducho ho skryť tak, aby nebol na očiach. V byte alebo dome by mohol byť nový modem použitý napríklad ako inteligentný hlásič požiaru. Aj napriek malým rozmerom sa ale Intelu podarilo implementovať do modemu nové technológie, vďaka ktorým dokáže modem XMM 6255 odolať náročným podmienkam a má aj vstavanú ochranu proti prehrievaniu. Nájdeme tu dokonca aj samostatnú napájaciu jednotku.

intel-3g-modem

Podľa predstavení spoločnosti nie je nový modem výnimočný iba svojimi rozmermi. Okrem toho, že v štandardných zariadeniach zaberie menej miesta, bude nový modem použiteľný aj v budúcnosti pre rôzne zariadenia v domácnosti, ktoré budú musieť byť pripojené k internetu. Vízia spoločnosti spočíva v množstve domácich spotrebičov a iných zariadení, ktoré budú potrebovať malý, nenápadný a najmä energeticky nenáročný spôsob, ako sa pripojiť k sieti. Aj z tohto hľadiska je jasné, že nový modem má potenciál stať sa súčasťou množstva pomôcok a inteligentného príslušenstva, ktoré budeme v budúcnosti používať na dennej báze.

Zdroj: BBC 

3.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+