MojAndroid

Intel vám ako spoločnosť (dúfame) netreba predstavovať. Jeden z najväčších výrobcov PC (a mobilných) procesorov a čipov na svete kúpil ďalšiu spoločnosť. Tentokrát voľba padla na Movidius, výrobcu čipov pre umelú inteligenciu a vizuálne vnímanie počítačov. Dôvod tejto akvizície je jasný – Intel chce vylepšiť svoje RealSense kamery a chce vytvoriť zariadenia s vlastnou inteligenciou, ktoré budú schopné vnímať svet okolo seba.

Dell Venue 8 7000-1

Náš tip
Intel ukázal projekt Alloy, All-in One virtuálnu realitu bez káblov

Movidius nie je v tomto segmente nováčikom. Doteraz vyrábal inteligentné kamery pre drony a termálne kamery, ktoré ponúkali presne tie funkcie, ktoré by chcel Intel implementovať do RealSense modulov. Movidius pritom nie je prvou spoločnosťou zaoberajúcou sa umelou inteligenciou, ktorú kúpil Intel. V blízkej budúcnosti preto môžeme od známeho výrobcu čipov očakávať veľké veci, a to najmä v oblasti Internetu vecí, inteligentných domácností a robotov s vlastnou inteligenciou.

Zdroj: Engadget

6.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+