MojAndroid

Keďže Intel v poslednom čase zaostával za trhom s mobilnými zariadeniami, v snahe opäť získať svoje miesto, vytvára okolo svojich nových dizajnérskych počinov v oblasti technológií mediálny ruch. Podľa PC World, Intel uvedie svoje smartfóny a tablety s platformou Android už budúci rok.

Intel nie je žiadny nováčik v oblasti mobilných telefónov a zariadení, ale dominanciu určovali v tomto segmente trhu hlavne ARM a Qualcomm. Výrobca čipov dúfa, že x86 verzia Androidu pomôže oživiť jeho prítomnosť v segmente mobilných zariadení, a prinesie na trh niekoľko noviniek v podobe nízkoenergetických  netbookov, tabletov a smartfónov. Podľa Intelu, prvé smartfóny s použitím svojej novej technológie by sa mohli objaviť už v prvej polovici roku 2012. Spolupráca Intelu a Google v utajení na produktoch Gingerbread a Honeycomb, priniesla v experimentálnych podmienkach vynikajúce výsledky.

Výrobcovia už ponúkajú širokú škálu system-on-a-chip voľby, aj keď je všetko ovládané ARM architektúrou. Ak sa Intelu podarí rozšíriť svoju značnú prítomnosť v mobilnom svete s x86 a ARM výrobkami, bude v dobrej pozícii udržať sa v dobrej kondícii na trhu, keď sa objaví ARM Windows 8 v roku 2013. Intelu by sa tak podaril husársky kúsok v podobe prítomnosti na dvoch bojových poliach najrýchlejšie sa rozvíjajúcich segmentov trhu.

Zdroj: http://androidcommunity.com/

 

6.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+