MojAndroid

Intel sa na výstave CES 2014 už prezentoval niekoľkými novinkami vrátane vlastných inteligentných hodiniek, no to zrejme nie je všetko, čo má pre nás tento počítačový gigant pripravené. Jednou z posledných noviniek, ktoré spoločnosť v Las Vegas predstavila, je mini-počítač s rozmermi SD karty, ktorý dostal označenie Intel Edison. Ten má v budúcnosti poháňať ďalšiu generáciu nositeľných zariadení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zariadenie Intel Edison obsahuje 2-jadrový x86 procesor o veľkosti rovnej 1/5 najmenších Intel Atom procesorov, pričom ponúka 1/10 ich výkonu. V tomto smere tak Edison nie je žiadnym preborníkom a do budúcnosti má určite čo doháňať, keď sa pozrieme na procesory ARM, ktoré sa dnes už bežne používajú napríklad v inteligentných hodinkách. Súčasťou tohto mini-počítača je aj Wi-Fi a Bluetooth 4.0 LE modul a nechýba ani microcontroller pre sledovanie I/O procesov v reálnom čase. Zariadenie ďalej ponúka plnú podporu pre systém Linux a je vysoko pravdepodobné, že pri použití v inteligentných hodinkách a inom príslušenstve bude podporovaný aj Android. Zaujímavosťou je schopnosť pripojiť sa na Intel App Store, čo je druh obchodu so špecializovanými aplikáciami.

Intel_Edison_2

Čip použitý v tomto PC vychádza z rodiny Quark, ktorú Intel predstavil ešte v septembri tohto roku. Cena celého mini PC Intel Edison je zatiaľ neznáma, no je viac než pravdepodobné, že sa bude pohybovať na úrovni desiatok dolárov. Voľný predaj tohto zariadenia je však málo pravdepodobný, a tak sa jeho reálneho využitia dočkáme zrejme len v rámci niektorého z budúcich nositeľných zariadení.

MôjAndroid.sk vám prináša všetky Android novinky z CES 2014.

Zdroj: PhoneArena

8.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+