MojAndroid

Včera v noci sa v USA konal veľkolepý finálový zápas americkej futbalovej ligy NFL. Ako obyčajne, aj tentokrát sa okrem futbale niesol večer v znamení komercie a veľkej šou. Okrem množstva nových televíznych reklám sme sa dočkali aj predstavenia speváčky Lady Gaga, ktorú počas polčasovej prestávky doprevádzala aj flotila dronov.

Tie na oblohe vytvorili svetelný obraz americkej vlajky. Celú promenádu mala na starosti spoločnosť Intel, ktorá stále pracuje na zdokonaľovaní tejto technológie. Vďaka špeciálnemu softvéru je možné naprogramovať drony a vytvoriť tak podobné úkazy.

Zaujímavé pritom je, že drony medzi sebou nijako nekomunikujú a nemajú ani žiadne technológie zabraňujúce prípadným zrážkam. O všetko sa stará softvér, ktorý naprogramuje ich dráhy letu.

Samotné zariadenia sú pritom veľmi jednoduché a samé o sebe by neboli ničím zaujímavé. Je to ale práve sila skupiny, ktorá dáva týmto dronom pridanú hodnotu. Intel tvrdí, že týmto spôsobom je možné zosúladiť let aj 10 000 dronov v jednom okamihu a vytvoriť tak ešte veľkolepejšie divadlo na oblohe.

Intel dron

Podobnú šou môžu vidieť aj návštevníci Disneylandu. Intel svoju technológiu stále zdokonaľuje, keď koncom minulého roku predstavil novú verziu technológie, vďaka ktorej je už dnes reálne možné takto ovládať až 500 dronov súčasne.

Zdroj: TechCrunch

6.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+