MojAndroid

Inteligentné zariadenia v súčasnosti nepredstavujú len naše smartfóny a tablety, nové a užitočné funkcie sa rozširujú do hodiniek, televízorov alebo dokonca aj chladničiek. Obsahujú procesory, operačné pamäte, úložiská a ostatný hardvér podobný tomu, ktorý nájdeme v smartfónoch a počítačoch. Problémom je ale rýchlé zastaranie hardvéru a nemožnosť upgradovať ho na novší. Televízor alebo chladničku si nekupujeme každé dva roky. Čo však v prípade, ak chcete mať rýchlejší televízor? Musíte si kúpiť nový a práve na tento problém má Intel riešenie.

Intel predstavil na CES 2017 Intel Compute Card, čo je nová platforma počítačov o veľkosti kreditných kariet. Tieto karty môžete vymieňať bez toho, aby ste museli kúpiť úplne celé zariadenie. Myšlienka spočíva v tom, že keď Intel predstaví novšiu, modernejšiu, rýchlejšiu Compute Card, tak vy ňou nahradíte tú staršiu. Vďaka tomu nemusíte platiť veľké čiastky za nový televízor alebo chladničku. Vnútri takejto karty sa nachádza čipset od Intelu, operačnä pamäť, dátové úložisko a konektivita.

Intel tvrdí: “Výrobcovia inteligentných zariadení vytvoria špeciálny slot kompatibilný s Intel Compute Card a potom využijú tú najvhodnejšiu Intel kartu na základe výkonu a cenových potrieb. Tento krok zredukuje čas a prostriedky potrebné pre navrhnutie nových zariadení a zároveň zrýchli rozšírenie počítačovej inteligencie do širšej škály zariadení.”

Intel sa spojil s výrobcami Dell, HP, Lenovo a Sharp, aby spolu s hardvérovými partnermi (Seneca Data, Infocus a ostatní) vyvíjali túto platformu.

Zdroj: Engadget

10.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+