MojAndroid

Výstava CES nie je určená len výrobcom Android zariadení, ale aj technologickým firmám, akou je napríklad Intel. Ten na svojej tlačovej konferencii ohlásil oficiálny začiatok výroby 14 nm procesoru pre tablety. Jeho označenie je Intel Cherry Trail a okrem menších rozmerov prinesie aj vyšší výkon a nižšiu spotrebu elektrickej energie, čo sú síce dve protichodné veci, no práve tie dokazujú, čo aktuálny trh chce.. Hoci ide o dve protichodné veci, presne tie vyjadrujú aktuálny dopyt zákazníkov na trhu s mobilnými zariadeniami. Všetci chcú zariadenie s vyšším výkonom, ktoré vydrží dlhšie na batériu.

Intel pri výrobe týchto procesorov použil aj zmenšený grafický čip z najnovších desktopových procesorov Broadwell, čo pre hráčov znamená plynulejší chod aj najnovších herných titulov a menšie prehrievanie sa. Nové GPU má menej “vykonávacích jednotiek”, konkrétne 16 v porovnaní s 24 (Intel HD 5500)  či 48 (Intel HD 6000) jednotkami v desktopovej verzii grafického čipu. Výhodou je tiež podpora pre modernú LTE platformu Intel XMM 726x, ktorá tabletom môže zaručiť rýchly mobilný internet. Zariadenia s týmto procesorom sa začnú predávať už v prvej polovici roka 2015.

Zdroj: AndroidAuthority

6.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+