MojAndroid

Výstava CES 2014 za nezadržateľne blíži a už o niekoľko dní sa spoločne pozrieme na najnovšie trendy a technológie všetkých veľkých výrobcov mobilných zariadení. Na výstavisku nebude samozrejme chýbať ani spoločnosť Intel, ktorá chce svojich fanúšikov zaujať tento rok niečím veľkým – novým zariadením s dual bootom Androidu a Windowsu. Tento krok však nepotvrdil zatiaľ ani Google, ani Microsoft.

android-windows-dual-boot

Dual boot dvoch systémov je veľmi citlivá vec. Nikto sa totižto nechce deliť so ziskom, prípadne nechce dovoliť, aby na jednom zariadení bežal okrem jeho aj iný, konkurenčný systém. Preto niet divu, že Google ani Microsoft zatiaľ nepriznávajú, že by takéto zariadenie mohlo na CES 2014 byť predstavené. Intel však na to má iný názor a viacerí zahraniční analytici sa zhodli na tom, že podobné zariadenie na CES 2014 predstaví. Malo by ísť o netbook alebo tablet so zatiaľ neznámymi špecifikáciami, ktorý by podľa predbežných špekulácií mohol vyrobiť Asus. Táto spoločnosť začala s Intelom úzko spolupracovať a preto by sme ako výrobcu tohto zariadenia tipovali práve túto spoločnosť. Napokon, svedčí o tom aj najnovšia reklama Asusu na CES 2014, kde sa pýta svojich zákazníkov jednoduchú otázku: “Zelený či modrý?”.

Zdroj: Phandroid

4.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+