MojAndroid

Ak vás nezaujali žiadne hodinky s operačným systémom Android Wear a hľadáte skôr niečo na sledovanie vašich športových aktivít, tak potom by ste svoju pozornosť mali upriamiť na nový fitnes tracker Peak od spoločnosti Basis, ktorú vlastní Intel. Novinka sa chváli tým, že dokáže zmerať nielen počet prejdených krokov, spánok, či ubehnutú vzdialenosť, ale aj srdcový pulz, prietok krvi, pot, či telesnú teplotu. S okolím hodinky komunikujú pomocou nizkoenergetického štandardu Bluetooth LE, pričom sa synchronizujú s aplikáciami dostupnými pre Android aj iOS.

Basis_Peak___The_Ultimate_Fitness_and_Sleep_Tracker2

Basis Peak je vyrobený z kovu a je odolný voči vode, takže sú vhodné aj na plávanie alebo do dažďa. Výrobca tiež sľubuje až štvordňovú výdrž a dobrú čitateľnosť displeja na priamom slnku. Fitnes tracker v podobe hodiniek zatiaľ nepodporuje zobrazovanie notifikácií, no v budúcnosti ich chce spoločnosť podporovať. Na displeji by sa tak mali ukazovať upozornenia na príjem e-mailu, prichádzajúci hovor, či SMS správu. Notifikácie však majú byť pridané až neskôr prostredníctvom softvérovej aktualizácie. Vývojári budú môcť tiež využiť dostupné API, ktoré im umožní vytvárať nové aplikácie.

Basis_Peak___The_Ultimate_Fitness_and_Sleep_Tracker3 Basis_Peak___The_Ultimate_Fitness_and_Sleep_Tracker4

Fitnes tracker Basis Peak bude dostupný od Novembra za cenu 200 amerických dolárov. Či sa bude dať kúpiť aj u nás však zatiaľ nevieme.

https://www.youtube.com/watch?v=sSjDcSzbk5A

Zdroj: mybasis

30.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+