MojAndroid

Hoci sa spoločnosť Intel transformuje na výrobcu mobilných čipov pomaly, už dnes má tak bohaté portfólio produktov, že môže konkurovať aj velikánom ako Qualcomm. Dokázala to napríklad trojica nových mobilných procesorov, ktoré Intel predstavil na MWC 2015 v Barcelone. Čipy Intel Atom X3, X5 a X7 sú určené pre lacné, ale aj high-end zariadenia a prinášajú opäť niekoľko technologických noviniek.

Intel si to tento rok pekne rozdelil a jednotlivé mobilné procesory rozdelil podľa koncovej ceny zariadenia, v ktorom majú byť použité. Intel Atom X3 tak nájdete v zariadeniach s cenovkou do $75, zatiaľ čo Intel Atom X5 a X7 budú v zariadeniach, ktprých cena prevyšuje $119. Zaujímavosťou však nie sú nízke ceny týchto čipov, ale ich vlastnosti. Okrem toho, že sú vyrobené 14 nm výrobným procesom (X5 & X7), ponúkajú aj 64-bitovú architektúru a plnú kompatibilitu s najnovším systémom Windows. Okrem Android zariadení sa tak môžu ľahko ocitnúť aj vo Windows Phone mobiloch a tabletoch. Najvyššia verzia procesora Intel Atom X7 má byť nástupcom čipu Z3795, oproti ktorému prináša 2-násobný výkon v benchmarku GFXBench a o 50% väčší výkon pri porovnaní cez 3DMark.

Ďakujeme partnerom Orange a Samsung za pozvanie na výstavu MWC 2015 v Barcelone.

Zdroj: Engadget

3.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+