MojAndroid

Zdá sa vám niekedy, že či ste mali jedno, dve alebo štyri jadrá v procesoroch na svojich Android zariadeniach, výkon sa adekvátne nezvyšuje? Ak ste odpovedali áno, tu je odpoveď spoločnosti Intel, prečo je to tak.

Intel uskutočnil niekoľko testov, podľa ktorých tvrdí, že niekedy počet jadier môže výkonu Androidu viac škodiť, ako mu pomôcť.

Mike Bell, generálny riaditeľ Mobile Intel a Communications Group, hovorí, že Android nie je pripravený na viac jadrové procesory, a dokonca ide tak ďaleko, že označil viac jadrové procesory v Android zariadeniach za škodiace. Testovanie uskutočnené spoločnosťou Intel hovoria, že viac jadrové procesory v záťažových testoch podávajú nižší výkon, ako jednojadrové procesory.

„Pozrel som sa na základné implementácie dostupné na trhu, a úprimne povedané, v tepelnom a výkonovom prostredí mi nie je jasné, aké vyhody poskytuje. Android nepracuje efektívne pri použití viac jadier, nepracuje, ako by mal. Aby to tak bolo, tvorcovia SoC by mali svoje procesory optimalizovať, no nerobia to, a pravdepodobne sa k tomu ani neunúvajú,“ povedal Mike Bell, generálny riaditeľ Mobile Intel a Communications Group.

Bell ďalej povedal, že používanie viacerých jadier v procesoroch by malo zmysel, keď by došlo ku správnemu napájaniu a operačný systém bude mať dobré plánovanie vlákien. Android totiž stále pracuje tak, že keď vykonáva jednu úlohu, všetky ostatné sa dočasne zastavia.

Zdroj, foto: TheInquirer, PhoneArena

12.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+