MojAndroid

Hoci by niekto čakal, že prvý výrobca, ktorý bude podporovať 64-bitové SoC, bude ARM, nie je tomu tak. Veľkovýrobca mikroprocesorov Intel totižto oznámil, že má už v týchto chvíľach hotový Android kernel na báze Linuxu, ktorý podporuje 64-bitovú architektúru. Prvé zariadenia s takýmto SoC tak budú obsahovať zrejme Intel Atom procesory, konkrétne označené ako Silvermont.

Intel-logo

Silvermont je založený na technológiách procesora Merrifield, ktorý je určený pre smartfóny a procesora Bay Trail, ktorý Intel vyvíjal špeciálne pre tablety a hybridné zariadenia. Počas výstavy CES 2014 prezradili predstavitelia Intelu, že už teraz pracujú na 64-bitovej verzii Androidu 4.4 KitKat a jediné, čo im bráni v jeho nasadení do zariadení, je Google. Akonáhle však Google 64-bitovú architektúru svojho systému schváli, Intel je schopný nasadiť svoje procesory do reálnych zariadení a začať ich predávať do niekoľkých mesiacov. Doba, kedy bude Android optimalizovaný pre 64-bitovú architektúru, však nie je krátka. Kernelom s podporou tohto systému sa všetko totižto len začína a je dôležité optimalizovať aj ďalšie “vrstvy” Androidu, ktoré sú momentálne stavané len na architektúru s 32 bitmi. Reálne tak zariadenia so 64-bitovým systémom uvidíme zrejme až v druhej polovici roka, no už teraz je jasné, že budú mať procesor od Intelu.

Zdroj: AndroidAuthority

10.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+